ابعاد شخصیتی و مدیریتی حضرت امام

سبک زندگي امام (ره)؟

سبک زندگي امام خميني(ره) چگونه بود؟ ايشان پس از پيروزي انقلاب اسلامي در چه منزلي سکونت داشتند؟

13951212104813424101536710.jpg«اگر گفتم سه هزار متر در اختیار امام بوده،منظورم این نبوده که منزل امام سه هزار متر بوده بلکه چنین که می‌دانیم جماران تنها منزل امام ن

سبك گفتاري امام خميني (ره)؟

سبك گفتاري امام خميني (ره)چگونه بوده است؟

8587543751800295573655542407.jpgاگر بخواهيم به مهمترين ويژگي هاي بارز سبك گفتاري حضرت امام اشاره داشته باشيم،مي توان اين موارد را برشمرد.-بيان ساده و دلنشين،خالصانه و تأثيرگذار حضرت امام بياني ساده و دلنشين داشتند و ديدگاهها و نظرات خود را با بياني ساده مطرح مي كردند كه براي توده مردم قابل فهم بود و اين هنري بزرگ است كه مسايل پيچيده اعتقادي و كلامي،فلسفي،سياسي و اجتماعي را با شيوه اي ساده بيان مي كردند.در ميان سخنان حضرت امام موارد بسياري به چشم مي خورد كه حتي ساختار ادبيا

قرائت معتبر امام (ره)؟

چرا قرائت معتبر امام مهم است؟ علت تحريف خط امام از سوي برخي افراد و جريانات چيست؟ چرا رهبر معظم انقلاب اکثر وقت سخنرانی را به مسأله‌ی تبیین «اصول امام» و هشدار نسبت به «تحریف شخصیت امام» اختصاص دادند؟

13940401_0130013.jpgدر حالی‌که به نظر می‌رسد مسیر آینده‌ی جمهوری اسلامی با توجه به «قرائت معتبر امام» روشن باشد اما برخی در نظر دارند در عرض ریل معتبر و اصلی انقلاب و اصول امام، ریل‌گذاری جدیدی بر مبنای سلایق شخصی خود ایجاد کنند تا بتوانند بیشترین نقش و تأثیر را در آینده‌ی مسیر انقلاب -بر طبق آنچه که خود صلاح می‌دانند- داشته باشند.

مذاکرات امام(ره) در فرانسه؟

امام(ره) درنوفل لوشاتو فرانسه،چگونه با شخصيت ها، و مقامات مختلف مذاکره می‌کرد؟ نحوه ديدارهاي ايشان با گروه‌ها و شخصیت‌های سیاسی چگونه بود؟

ورود امام به کشور فرانسه و اقامت در نوفل‌لوشاتو، دهکده‌ای در نزدیکی پاریس، گرچه در دوره‌ای کوتاه و در آستانه‌ی انقلاب اسلامی اتفاق افتاد، اما دیدار ایشان با بسیاری از افراد و گروه‌ها، تأثیر مهمی بر مدیریت و رهبری انقلاب داشت. در این دیدارها، امام با قاطعیت تمام، از مواضع خود در قبال حوادث ایران و آینده‌ی سیاسی کشور دفاع کرده و هدف نهایی انقلاب را برکناری شاه و استقرار حکومت اسلامی معرفی کردند.

امام خمینی و مسأله جنگ و صلح در طول هشت سال دفاع مقدس

امام خمینی و مسأله جنگ و صلح در طول هشت سال دفاع مقدس ؟

وقتی امام خمینی (ره) در مقام فرماندهی كل قوا بر لزوم شكسته شدن حصر آبادان تأكید كردند ماشین پیشروی ایران در مسیر بازپس‌گیری مناطق اشغالی شروع به حركت كرد. پس از عملیات ثامن‌الائمه كه به محاصره آبادان پایان داد در عملیات طریق‌القدس رزمندگان اسلام بستان را آزاد كردند. دهلاویه ، غرب شوش و دزفول در عملیات بزرگ فتح‌المبین آزاد شد و در نقطه اوج پیروزی‌ها در عملیات بیت‌المقدس خرمشهر نیز آزاد گشت. همه این عملیات‌ها به صورت مشترك و هماهنگ میان نیروهای ارتش و سپاه اعم از زمینی و هوایی اجرا می‌شد.

امام و مير حسين موسوي؟

آيا مير حسين موسوي مورد تاييد امام بود؟چرا امام ايشان را انتخاب كردند؟

فرهيخته گرامي ضمن تشكر از اينكه اين مركز را به منظور دريافت پاسخ سوالات خويش انتخاب نموده ايد در پاسخ به سوال شما ابتدا به طور اجمالي بگوييم كه مير حسين موسوي تا حدود زيادي موردتاييد امام بودند اما انتخاب ايشان طبق سازو كار هاي قانوني و با معرفي رئيس جمهور و انتخاب مجلس انجام شد اما به دلايلي از جمله شرايط جنگي ، در دوره دوم رياست جمهوري مقام معظم رهبري و عليرغم نظر رئيس جمهور و جمع زيادي از نيروهاي ارزشي مجلس ، حضرت امام خميني ره صلاح را بر آن دانستند كه ايشان همچنان به عنوان نخست وزير در اين سمت مشغول به كار شوند هر چند حضرت امام در انتهاي نامه خود همچنان حق انتخاب رئيس جمهور و مجلس را نيز ب

مروري بر ابعاد شخصيتي و مديريتي حضرت امام خميني (ره)

حضرت امام خميني(ره) پـس از انبياء بزرگ الهي و معـصومان (ع) ? از کم نظيرترين و ممتازترين شخصيت هاي تاريخ بشريت است كه با انديشه‏هاي بلند الهي و تلاش‏هاي صادقانة خويش مسير تاريخ را دگرگون كرده و سر منشاء تحولات عظيمي‌در ايران وجهان گرديد. او نمونه انسان كامل و شخصيتي جامع است كه يكي از اصيل ترين انقلابهاي تاريخ را به پيروزي رساند و نظامي بي بديل را پايه ريزي و رهبري نمود و با تکيه بر عنصر آگاهي، استقامت وشجاعت تزلزلي آشكار در اركان و مباني مکاتب الحادي و تمدن هاي مادي غرب و شرق بوجود آورد و كنگره‏هاي كفر و شرك و نفاق را با انحطاط و تباهي رو ساخت .

منشور اخلاقي امام خميني در مديريت

با نگاهي دقيق و عميق به نحوه رفتار مديريتي امام خميني (ره) مي توان گفت که انديشه و عمل مديريتي امام منطبق بر نظريات دانشمندان علم مديريت و نحوه رفتار آن حضرت براساس اخلاق و احساس تعهد دقيق و عميق ديني بود.
    بر اين اساس، عنايت به نحوه مديريت رهبر فقيد انقلاب اسلامي در جايگاه مديريت قابل تامل و تعمق است.
    نويسنده مطلب کوشيده است نگاهي اجمالي به منشور اخلاقي امام خميني در مديريت داشته باشد. اينک مطلب را که از مجله دين و سياست شماره 11 و 12 گرفته شده با هم از نظر مي گذرانيم: انواع مديريت سياسي امام خميني (ره)

امام خميني(ره)

در مورد تأثير حضرت امام خميني(ره) بر جهان معاصر مطلب مي خواستم.

در اين زمينه مقاله اي تحت عنوان امام خميني (ره) و غرب ، عليرضا محمدي ، نشريه الکتريکي پرسمان ارائه مي شود:
امام خميني(ره) و غرب
بدون ترديد نام امام خمينى با تاريخ معاصر جهان آميخته است او مرد قرن و احياگر ميراث عظيم اسلامى در جهان امروز است که با وجود سيطره تمدن غرب و شيفتگى بسيارى به زرق و برق آن، راه جديدى را براى انسان امروز ارائه نموده و سنتى نو و مكتبى اصيل براى احياى ارزشها و اصول اسلامى در جهان امروز ارائه كرد .

سيره امام خميني(ره)-عرفان امام خميني(ره)-عرفان و سياست

ارتباط بين عرفان و سياست در سيره عملي امام راحل را بيان كنيد.

بحث تعامل عرفان و سیاست و یا عارف و سیاستمدار ، در حقیقت مبتني بر این مبناست که عرفان و عارف در عین توجه به درون و خودسازي ، این امکان را دارد که با توجه به بیرون ،به امر هدايت خلق و اصلاح جامعه و مبارزه با دشمنان خارجی بپردازد . مبنائي که بر آموزه هاي اصيل اسلامي و سيره عملي پيامبر گرامي اسلام و ائمه معصومين (ع) استوار است .