سنخیت ملی شدن صنعت نفت با انقلاب اسلامي

تحلیل ملی شدن صنعت نفت نیازمند تحلیل فضای سیاسی، اجتماعی و جغرافیای زمانی شکل‌گیری و پیروزی این نهضت دارد.

61 سال قبل، در آستانه نوروز سال 1330، ملت ایران آیین باستانی نوروز را همراه با جشن ملی شدن صنعت نفت، با شکوه هرچه تمام‌تر برگزار کرد.

یکی از محققان ابرکوهی در مورد سالروز ملی شدن صنعت نفت به خبرنگار فارس گفت: این پیروزی بزرگ در مقابل استعمار کهنسال بریتانیا برای مردم ما بسیار شیرین بود.

نهضت نفت و رهبري مذهبي؟

در مورد نهضت ملي نفت توضيح دهيد؟ نقش رهبري مذهبي و آيت الله کاشاني در نهضت ملي نفت چه بود؟

c7a558cc_1d61_4ff7_8970_64b18086dd81.jpg«تا وقتي روحانيت وسط ميدان بود - كه مرحوم آيت اللَّه كاشاني يكي از اصلي‏ترين محورهاي اين مبارزه بود - ملت در ميدان حضور داشت؛ اما وقتي با سوء رفتارها، كج‏سليقگي‏ها و انحصارطلبي‏ها دست روحاني روشنفكر و آگاه و شجاعي مثل مرحوم كاشاني كوتاه شد، ملت هم كنار كشيد و رؤساي دولت نهضت ملي تنها ماندند؛ لذا دشمن آمد و با آنها هر كار مي‏خواست، كرد.»يکي از مهمترين سرفصل‌ها و نقاط عطف تاريخ معاصر ايران زمين را مي‌توان نهضت

برخورد امام باقر(ع) با جریان افراطی و تندرو چگونه بود؟

2018_3_19_9_49_19.jpgیاد امام باقر،یعنی یاد سر برآوردن حیات دوباره‌ی جریان اصیل اسلامی در مقابله‌ی با تحریفها و مسخهائی که انجام گرفته بود.(بیانات رهبری در دیدار جمع کثیری از بسیجیان کشور۱۳۸۸/۹/۴)

رهبری و مشکلات اقتصادی؟

مگر وضع اقتصادی خراب نیست؟ در زمینه مقابله با مشکلات اقتصادی چرا رهبری ورود نمی‌کنند؟ مشکل حل نشدن مشکلات کجاست؟چرا رهبری یک نفری را منصوب نمی‌کند تا این مشکل رفع شود؟برای اجرایی شدنش حکم حکومتی بدهند؟

962585.jpgوظیفه رهبری چیست؟طبق اصل 110 قانون اساسی 9 وظیفه برعهده رهبری است.از میان این نه وظیفه،تعیین‌ سیاست‌های کلی‌ نظام و نظارت بر آن،فرماندهی کل قوا سه از اصلی‌ترین وظایف رهبریست.

سیره پیامبر(ص) در برخورد با منکرات اجتماعی؟

سیره پیامبر(ص) در برخورد با منکرات اجتماعی چگونه بود؟

1396122721170dda7.jpgآیه‌ی معرف حجاب،در زمره‌ی سوره‌های مدنی است.یعنی این آیه در زمان حضور پیامبر اسلام در مدینه و پس از تشکیل حکومت نازل شده و بنابراین به‌عنوان یکی از مقررات اجتماعی اسلام مطرح شده است/یکی از غزوه‌های پیامبر اسلام،به دلیل زیر سؤال رفتن عفت زن مسلمان شکل گرفت/هر پدیده‌ای که در مخالفت با یکی از مظاهر شریعت اسلام بود،برای حاکم اسلامی- نبی مکرم اسلام و امیرالمؤمنین -از اهمیت بالایی برخوردار بود و در صورت مشاهده‌ی آن، برخورد بسیار سختی با آن می‌کردند.

تبعات ملی شدن صنعت نفت

هرچند این نهضت نتوانست اهداف آرمانی خود را تحقق بخشد، اما پیشرو در راه آزادی و استقلال بود و با الگوسازی خود برای سایر کشورها، موقعیت استعمار انگلیس را در منطقه‌ی خاورمیانه به‌شدت به خطر انداخت و نقطه‌ی آغاز خروج انگلیس استعمارگر از منطقه‌ی خاورمیانه را رقم زد.

ماهیت حمله‌کنندگان به سفارت ایران؛ «شیرازی‌ها» از حرام دانستن جنگ با عراق تا تبلیغ به‌نفع تکفیری‌ها

1396122013140087913588944.jpgروز جمعه سفارت جمهوری اسلامی در لندن مورد حمله عده‌ای از طرفداران فرقه «شیرازی‌ها» قرار گرفت. این فرقه چه‌کسانی هستند و چرا چنین رفتاری از خود نشان می‌دهند؟

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، روز جمعه سفارت جمهوری اسلامی ایران مورد حمله قرار گرفت.

فرقه شیرازی ها؟

روند تاریخی فرقه شیرازی ها چگونه بوده است؟ آیا جریان شیرازی ها از سوی کشورهای غربی هم حمایت می شوند؟ زمینه فعالیت فرقه شیرازی ها چیست؟چهره های بارز این گروه چه کسانی بودند؟اینها در عرصه رسانه چه فعالیت هایی دارند؟

index_20.jpgنفوذ سرویس های امنیتی در جریان‌های افراطی بسیار راحت است و همان‌طور که این دستگاه‌ها در جریان‌هایی همچون داعش رخنه کرده‌اند،قطعاً در جریان شیرازی‌ها هم نفوذ دارند/در اولین روزهای پس از سقوط موصل و سرازیر شدن داعش به طرف سامراء،بغداد و تهدید نجف و کربلا،جریان شیرازی‌ها که خود را «متولی انحصاری» دفاع از اهل بیت(ع) معرفی می‌کند،نه تنها وارد صحنه جنگ علیه داعشی‌ها نشد بلکه آماده فرار از کربلا شده بود/مقابله فکری، فقهی، رسانه‌ای، اطلاعاتی و مردمی با این نوع جریان‌های افراطی که

بیانات در دیدار مداحان اهل‌بیت علیهم‌السلام

1110_0.jpgآنچه که حرام شرعی است، نباید بصورت آشکار صورت بگیرد.شارع مقدس بر حکومت اسلامی تکلیف کرده که مانع از رواج حرام الهی در جامعه بشود/زن در منطق اسلام،موجودی است که دارای ایمان و عفاف است،متصدی مهمترین بخش تربیت است،در اجتماع اثرگذار است،رشد علمی و معنوی دارد،مدیر کانون بسیارمهم خانواده و مایه آرامش مرد است.اینها در کنار خصوصیات زنانه مانند لطافت و آمادگی دریافت انوار الهی است/ امروز،الگوی انحرافی زن،زن غربی است؛شاخصه او برهنگی،و خصوصیتش جلب نظر مردان و موجب التذاذ مرد شدن است/آمری

انقلابی‌نماها؟

انقلابی‌نماها به‌دنبال چه هستند؟

111.pngانقلابی‌نماها سعی می‌کنند با ایجاد شایعه،شبهه،سیاه‌نمایی و لجن‌پراکنی،در دل مردم و جامعه،"ناامیدی" به وجود آورده و نسبت به راهی که انتخاب کرده‌اند،تشویش ایجاد کنند.این جریان را باید شناخت و نسبت به حربه‌های آنان آگاه بود.

لطفا براي ارسال سوال از فرم زير استفاده كنيد.
متن سوال: نام: همراه: ايميل: