روش های هالیوود در تبلیغ بر علیه اسلام

چند مورد از جنايات و تبليغات هاليوود عليه دين برحق اسلام را ذکر کنيد.

در پاسخ به اين پرسش ، ابتدا به نحوه عملکرد هاليوود و اسلام ستيزي آن پرداخته و سپس نمونه هايي از فيلم هاي ضد ايراني و اسلامي هاليوود به استحضار مي رسد :
يکم . شيوه هاي تقابل هاليوود با اسلام
۱ ـ تبليغ عرفان هاي سكولار كه به نوعي انحراف از مسير آموزه هاي اصيل اديان توحيدي است .
2-تهاجم فرهنگي و مقابله با مسلمانان با ترويج ارزشهاي مادي گرايانه مثل انحرافات جنسي خشونت و جادوگري و ...
3ـ بي تمدن و عقب مانده و تروريست جلوه دادن مسلمانان
4ـ برتر جلوه دادن يهوديان و قوانين آنها در تمام عرصه ها و تحقير اديان اسلام و مسيحي با فيلم هايي كه عليه مسلمانان مي سازند .
5ـ تبليغ چهره اي اهريمني از مسلمانان و سست كردن آنان در باورهاي خود و تزلزل نسبت به تظاهرات ديني و شعائر مذهبي

دوم . فيلمهاي ضد ايراني و اسلامي هاليوود
بيش از ۹۰ درصد فعالان حرفه سينما در آمريكا را يهوديان و يا وابستگان به لابي صهيونيستها تشكيل مي دهند .تا قبل از سال 1990 شوروي سوژه اصلي فيلم هاي هاليوود بود مردان روس که با ايدئولوژي مارکسيسم سعي در انهدام جهان سرمايه داري داشتند . ولي پي از سال 90 ميلادي و فروپاشي شوروي بر اساس نظريه برخورد تمدنها اينبار نشانه هاليوود بر خاورميانه و تمدن اسلامي بود. در ادامه چند نمونه معرفي مي شود:
«سنگسار ثريا.ميم» به کارگرداني سيروس نورسته،دروغ هاي واقعي، با بازي آرنولد شوارتزينگر، به درون شب»، «زندگي و مرگ در لس‌انجلس»، «بازگشت به آينده»، «بدون دخترم هرگز» 300» ، خانه اي از شن و مه نيز ساخته شده است اين فيلم را مل گيبسون بازيگر، کارگردان و تهيه‌کننده نامدار هاليوود تهيه مي‌کند، افسانه آخر الزمان ، نبرد آرماگدون، کشتي گير، انيميشن پرسپوليس ،اسکندر
فيلم «مونيخ» به كارگرداني «استيون اسپيلبرگ، فيلم سياسي «سيريانا» به كارگرداني «استيفن گاگان» است. موضوع اصلي اين فيلم زد و بندهاي موجود در بازار جهاني نفت بلاخص خاورميانه است و آنچه كه در كل فيلم به مخاطب القا مي‌شود، اين است كه دنيا بر دو محور ثروت و قدرت مي‌چرخد.
اولين صحنه اين فيلم كه محصول كمپاني يهودي «برادران وارنر» است، در تهران اتفاق مي‌افتد.
فيلم «جستجو براي كمدي در جهان اسلام» ساخته «آلبرت بروكس»، كمدين معروف آمريكايي كه اخيرا براي اولين بار در جشنواره بين‌المللي فيلم دبي به نمايش درآمد، نيز ديگر فيلم هاليوودي با سوژه جهان اسلام در چهارچوب برخي از كشورهاي خاورميانه‌اي است. در فيلم «و اينك بهشت» به كارگرداني «هني ابو اسد» محصول كمپاني فيلمسازي «براردران وارنر» به طور خاص به سراغ موضوع عمليات انتحاري جوانان فلسطيني مي‌رود، فيلم «قلمرو بهشت» محصول كمپاني «فاكس» داستان حضور دلارورانه «صلاح‌الدين ايوبي» در جنگ‌هاي صليبي سوم است كه در قرن دوازدهم ميلادي بر سر مالكيت بين‌المقدس ميان مسلمانان و مسيحيان روي داد ،بيمار انگليسي، فيلم «بابل» ديگر فيلم ضداسلامي سينماي امسال آمريکا، داستان‌ توريستي آمريکايي (کيت بلانشت) است که به خاطر شيطنت دو کودک مسلمان و بازيگوش و بازي آنها با اسلحه زخمي شده و مجبور مي‌شود تا يک نصفه روز را در يک دهکده دور افتاده مسلمان نشين به همراه همسرش (برد پيت)، در اوضاعي بسيار ملالت‌بار و بدون دسترسي به هر گونه ابزار درماني سپري کند. هاليوود همواره در فيلم‌هاي خود، از «اينديانا جونز» به کارگرداني «استيون اسپيلبرگ» گرفته تا کارتون جذاب «علاء الدين»، سعي کرده تا با معرفي مسلمانان در چهارچوب شخصيت‌هاي منفي، بر تصورات منفي و سوء تفاهم‌هايي که در ارتباط با مسلمانان وجود دارد بيش از پيش دامن زند فيلم «پرواز شماره 93»، پروازي با نام «يونايتد 93»، در تاريخ 11 سپتامبر، توسط عده‌اي از جوانان مسلمان به قصد منهدم نمودن کاخ سفيد دزيده مي‌شود ولي با تلاش مسافران، قبل از رسيدن به مقصد، در ميانه راه سقوط مي‌نمايد.
اين فيلم با صحنه‌اي آغاز مي‌شود که اين جوانان با خواندن نماز و قرآن و مجهز نمودن خود به ابزاري چون خنجر و چاقو خود را براي چنين عمليات تروريستي آماده مي‌کنند فيلم «محاصره» با بازي «بروس ويلس» و «دنزل واشنگتن»، محصول سال 1998، يکي از مهمترين‌هاي اين مجموعه از فيلم‌هاست که در آن مسلمانان،عرب‌ها، فلسطينيان افردي بسيار خشن و وحشي معرفي مي‌شوند که براي رسيدن به مقصود خود حتي براي جان خود ارزش قائل نيستند.
براي مطالعه بيشتر مي توانيد به آدرس زير مراجعه کنيد
http://www.isu.ac.ir/Farsi/Academics/CultureCommunications/Books/Dawat/data/nashriye%20design/maghalat(javad).htm (لوح فشرده پرسمان، اداره مشاوره نهاد رهبري، كد: 52/100113302)