نگراني اپوزيسيون از مذاكرات هسته‌اي

يكي از بازتاب‌هاي نشست استانبول كه ناظران سياسي آن را گام سازنده و مثبتي در روند مذاكرات هسته‌اي مي دانند، دستپاچگي و عصبانيت اپوزيسيون جمهوري اسلامي ايران است. شفاف‌ترين موضعگيري را شيرين عبادي داشت كه با نگراني از پذيرش حق هسته‌اي كشورها در چارچوب ان پي تي، دلشوره‌ي مادرانه‌اش را براي آينده‌ي رژيم صهيونيستي ابراز داشت.

اين نوع نگراني از سوي فردي كه روابط گسترده و عميقي با طيف‌هاي مختلف اپوزيسيون از منافقين و نيروهاي سكولار تا بهايي‌ها را در پرنده‌ي خويش داشته و روزگاري هم برخي عناصر اصلاح‌طلب در مراسم بازگشت وي از مراسم دریا فت جايزه‌ي نوبل به گردن او دسته گل مي‌آويختند، نشان‌دهنده‌ي نگراني عمومي اپوزيسيون از پيشرفت در پرونده‌ي هسته‌اي است كه از نگاه آنان مي‌تواند موجب محروميتشان از موارد زير باشد:

1- امتياز گرفتن اپوزيسيون از كشورهاي غربي در قبال جاسوسي و ارائه اطلاعات ولو غلط از فعاليت‌هاي هسته‌اي جمهوري اسلامي و سركيسه نمودن آنها.

2- استفاده هاي ابزاري از پرونده هسته‌اي كشورمان براي پيشبرد پروژه‌ي ايران هراسي و پناه گرفتن در كشورهاي رقيب و مخالف جمهوري اسلامي با هزينه‌ي ميزبانان.

3- تامين هزينه‌هاي فعاليت هاي تروريستي عليه نظام از سرويس‌هاي جاسوسي و اطلاعات بيگانگان كه استفاده‌ي منافقين از منابع و تجهيزات و شبكه‌ي امنيتي وابسته به رژيم صهيونيستي در ترور دانشمندان هسته‌اي و بهره‌گيري گروهك‌هاي شبه وهابي از منابع كشورهاي عربي براي تخريب و ترور نمونه آن است.

4- استفاده ابزاري از دستگاه‌ ديپلماسي برخي كشورهاي غربي براي تشديد فشار بر جمهوري اسلامي بهانه‌ي خطر فعاليت‌‌ي هسته‌اي يا به عبارتي پرونده سازي عليه كشورمان بنابراين همانگونه كه نتانياهو مذاكرات اخير گروه 1+5 با جمهوري اسلامي را هديه‌اي به كشورها دانسته و از آن ابراز نگراني و امروز دغدغه خود را دارد كه بابت پارس كردن عليه جمهوري اسلامي دريافت مي‌كرده، اپوزيسيون هم نمي‌تواند نگراني خود را پنهان دارد كه از ابعاد مختلف جالب توجه است.
(نگراني اپوزيسيون از مذاكرات هسته‌اي /رسول سنایی راد،پایگاه بصیرت،91/01/30
)

دیدگاه ها

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <br>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.
  •  

 

کد امنیتی
این سوال برای آزمایش کردن شما است که آیا شما یک بیننده واقعی ( انسان ) هستید و یا یک رایانه برای ساخت اسپم .
2 + 1 =
دو عدد را جمع کنید و وارد کنید . به عنوان مثال 1+3 را باید 4 وارد کنید .