ناتواني آمريكا در تغيير موازنه استراتژيك/دكتر يدالله جوانى

تبديل شدن ايران به يك قدرت منطقه اي و تغيير موازنه استراتژيك به نفع جمهوري اسلامي واقعيتي است كه همگان بر آن مهر تأييد مي زنند. آنچه كه اكنون نظام سلطه را به وحشت انداخته، افق پيش رو با روند تحولات موجود است. سه واقعيت پيشرفت هاي شگفت انگيز ايران، بيداري اسلامي و باز شدن ژئوپليتيك ايران در جهان اسلام و ...

اختصاصی بصیرت:با پيروزي انقلاب اسلامي و ناتواني غرب با محوريت آمريكا در شكست جمهوري اسلامي، روند قدرت يابي ايران در منطقه راهبردي غرب آسيا(خاورميانه) آغاز شد. شتاب گرفتن اين روند، نظام سلطه و متحدان منطقه اي آن را به شدت به وحشت انداخت و آنان براي متوقف ساختن روند قدرت يابي ايران از هيچ كوششي دريغ نكردند.تبديل شدن ايران به يك قدرت منطقه اي و تغيير موازنه استراتژيك به نفع جمهوري اسلامي واقعيتي است كه همگان بر آن مهر تأييد مي زنند. آنچه كه اكنون نظام سلطه را به وحشت انداخته، افق پيش رو با روند تحولات موجود است. سه واقعيت پيشرفت هاي شگفت انگيز ايران، بيداري اسلامي و باز شدن ژئوپليتيك ايران در جهان اسلام و بحران در نظام سرمايه داري، نشان از آينده اي دارد كه پيش از اين حضرت امام خميني(ره) مختصات آن را با جملاتي قصار ترسيم كرده بودند.حضرت امام(ره) با پيش بيني بيداري اسلامي، از فرو ريختن قدرت هاي شيطاني و خصوصاً ابرقدرت ها خبر داده و بر اين نكته تصريح فرمودند كه اسلام سنگرهاي كليدي جهان را فتح خواهد كرد. رهبر كبير انقلاب اسلامي بر اين باور بودند كه تا موازنه قدرت در جهان به نفع مسلمانان تغيير نكند، دشمنان دست از توطئه برنخواهند داشت. روند تحولات نشان مي دهد پس از تغيير موازنه قدرت در منطقه به نفع ايران، با بيداري اسلامي شرايط براي تغيير موازنه در سطح جهان به نفع مسلمانان در حال فراهم شدن است. اكنون دغدغه و نگراني اصلي غرب و خصوصاً آمريكا، وقوع چنين دگرگوني در عرصه نظام بين الملل است. غربي ها تنها راه رفع اين نگراني را، تغيير موازنه استراتژيك در غرب آسيا به ضرر جمهوري اسلامي و در راستاي منافع خود مي دانند. استكبار در سه حوزه مجموعه اي از اقدامات را براي تحقق هدف مذكور، دنبال مي كند. حوزه هاي اقدام آن عبارت است از:

1- آتش افروزي در جهان اسلام با دامن زدن به اختلافات مذهبي

بيداري اسلامي خواب را از چشمان سردمداران نظام سلطه ربوده و از آنجا كه اين بيداري، محصول انقلاب اسلامي است، آنان نگران هم افزا شدن قدرت ملت هاي مسلمان با جمهوري اسلامي هستند. دشمنان از وحدت اسلامي نگرانند و يكي از بهترين راه هاي جلوگيري از هم افزايي مسلمانان را، دامن زدن به اختلافات مذهبي و به راه انداختن جنگ هاي شيعه و سني مي دانند، آنچه در سوريه طي دو سال اخير به وقوع پيوست، نشانگر تلاش دشمنان براي اجراي چنين توطئه خطرناك در جهان اسلام است.

2- ايجاد كانون هاي فشار و چالش ساز در اطراف ايران

تلاش روزافزون غربي ها طي سال هاي اخير، ايجاد اختلاف و تنش بين كشورهاي منطقه با جمهوري اسلامي ايران است. پروژه ايران هراسي با همين هدف طراحي و اجرا شده است. بازي تركيه و كشورهاي حاشيه جنوبي خليج فارس در پازل(جورچين) آمريكا، چنين مقصدي را دنبال مي كند.

3- فشارهاي مستقيم بر جمهوري اسلامي ايران

فشارهاي غرب و خصوصاً آمريكا عليه جمهوري اسلامي ايران، روندي رو به افزايش دارد. آمريكا بر فشارهاي اقتصادي به ايران تمركز كرده و اميدوار است كه اين فشارها، به نارضايتي عمومي در ايران دامن زده و مردم ايران را در مقابل جمهوري اسلامي قرار دهد.شواهد بسياري در دست است كه نشان مي دهد به رغم تلاش آمريكا و متحدانش براي ايجاد تغيير در روندهاي موجود و تغيير موازنه قوا در خاورميانه به نفع خود، جز ناكامي چيز ديگري نصيب آنان نشده و اين جمهوري اسلامي ايران است كه روز به روز بر توانمندي ها و موقعيت منطقه اي اش افزوده مي شود. يكي از شواهد و نشانه ها، برآورد راهبردي 16 مركز مطالعاتي و اطلاعاتي آمريكا از روند تحولات غرب آسيا (خاورميانه) و آينده رژيم صهيونيستي است. بر اساس اين برآورد، رژيم هاي متحد آمريكا و رژيم صهيونيستي در خاورميانه، يكي پس از ديگري فرو خواهند ريخت و حيات اسرائيل در سال 2022 م پايان خواهد يافت.

دیدگاه ها

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <br>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.
  •  

 

کد امنیتی
این سوال برای آزمایش کردن شما است که آیا شما یک بیننده واقعی ( انسان ) هستید و یا یک رایانه برای ساخت اسپم .
5 + 9 =
دو عدد را جمع کنید و وارد کنید . به عنوان مثال 1+3 را باید 4 وارد کنید .