كنفرانسي به نام "ايران‌شناسي" اما با طعم "آمريكايي-صهيونيستي" در تركيه

يكي از نشست‌هايي كه براي جذب و استفاده اساتيد دانشگاهي ايران برگزار شده است،"كنفرانس دوسالانه مطالعات ايران شناسي" است كه از سوي بنياد مطالعات ايران يا همان موسسه ايران پژوهي برگزار مي‌شود.
يكي از محافلي كه دشمنان نظام و بويژه رژيم‌صهيونيستي تمركز ويژه‌اي بر روي آن دارند، نشست‌هاي علمي با حضور دانشمندان و اساتيد دانشگاهي جمهوري اسلامي ايران است. اين تمركز گاهي براي شناسايي دانشمندان علمي و تلاش براي ترور آنها صورت گرفته و گاهي نيز براي جذب اين اساتيد و استفاده جاسوسانه از آنها. يكي از اين نشست‌ها كه براي جذب اساتيد دانشگاهي ايران برگزار شده،"كنفرانس دوسالانه مطالعات ايران شناسي" است كه از سوي بنياد مطالعات ايران يا همان موسسه ايران‌پژوهي برگزار مي‌شود.
اين بنياد در سال 1360 با سرمايه‌گذاري اشرف پهلوي، خواهر دوقلوي شاه مخلوع ايران راه‌اندازي شد و در ابتدا سعي زيادي داشت تا فعاليت‌هاي خود را صرفا با عنوان علمي ايران‌پژوهي دنبال كند.
بعد از آغاز به كار و فعاليت اين بنياد مسئولان اجرايي و تصميم‌ساز اين بنياد بر آن شدند تا كنفرانس‌هايي را به صورت دو سالانه برگزار كنند.
با گذشت زمان، لايه‌هاي مختلفي از فرقه ضاله بهائيت در اين بنياد شكل گرفت و اعضاي گروهك تروريستي منافقين، چپ كمونيستي و سلطنت‌طلب‌ها به سمت فعاليت‌هاي اين بنياد به اصطلاح علمي جذب شدند تا پس از مدتي آنها نيز وارد كارزار فعاليت عليه جمهوري اسلامي ايران شوند.
اوايل سال جاري بنياد ايران‌شناسي نشستي را در كانادا برگزار كرد و در آن نشست تمامي رئوس برگزاري نشست را بر پايه اهداف براندازي و البته حمايت بي‌چون و چرا از فرقه ضاله بهائيت بنا نهاد.
اكنون قرار است اين نهاد، نهمين دوره مطالعات ايران شناسي را فردا به مدت 2 روز در اسلامبول تركيه با حضور اساتيدي از كشورمان، 6 استاد اسرائيلي در حوزه مسائل ايران (از دانشگاه‌هاي صهيونيستي "تل آويو"، "نگو" و "هبرو") و 5 ميهمان ويژه كه همگي از "بنياد اشرف پهلوي" در واشنگتن دي.سي و حامي فرقه ضاله "بهائيت" هستند، برگزار كند.
براساس آنچه پيش از اين درباره اين كنفرانس مطرح شده بود، اساتيد دعوت شده به اين كنفرانس از دانشگاه‌هاي "الزهرا"، "تهران"، "تربيت مدرس"، "مركز دائره المعارف بزرگ اسلام"، "سازمان ميراث فرهنگي"، "پژوهشگاه علوم انساني و مطالعات فرهنگي"، "انجمن زبان شناسي ايران"، "انجمن حكمت و فلسفه"، "بنياد پژوهش‌هاي اسلامي آستان قدس رضوي"، "فردوسي مشهد" و چندين نهاد علمي ديگر با ارسال مقاله و يا حضور در جلسه مشاركت خواهند داشت.
در اين كنفرانس دوسالانه كه دوره‌هاي گذشته آن در شهرهايي مانند لندن و لس آنجلس برگزار شده است، افرادي مانند "كيان تاجبخش"، "داريوش آشوري" (از عناصر مرتبط با رژيم صهيونيستي) حضور مي‌يافتند و "انجمن ايران شناسي فرانسه" (از شاخه‌هاي فرهنگي سفارت فرانسه در ايران) نيز پوششي براي فعاليت جاسوسان صهيونيست تحت عنوان "ايران شناس" براي نهادهاي حامي اين كنفرانس بوده است، اما در هيچ دوره‌اي حجم مشاركت نهادهاي دانشگاهي داخل كشور با دوسالانه مطالعات ايران شناسي چنين چشمگير نبوده است.
به گزارش خبرگزاري فارس رياست اين دوره كنفرانس با "تورج اتابكي" از فعالان سلطنت‌طلب در "بنياد اشرف پهلوي"، "واشنگتن دي.سي" است كه با "محمد توكلي طرقي" (سردبير فصلنامه سلطنت‌طلب "ايران نامه" و از مبلغان سرسخت فرقه ضاله بهائيت) همكاري نزديك دارد.
اين دو عامل صهيونيست از رهگذر همكاري با محافل مطبوعاتي داخلي مانند "ماهنامه مهرنامه" و برخي نهادهاي علمي به دنبال ايجاد شبكه‌‌اي از "مبلغان علوم انساني سكولار" در ايران هستند.
در نهمين دوره از دو سالانه مطالعات ايران‌شناسي (به ميزباني تركيه) يك پنل ويژه با موضوع "بررسي رابطه ايران و اسرائيل" پيش‌بيني شده كه "فرهاد كاظمي" از "دانشگاه نيويورك" مدير آن است و "اورلي رحيميان" كه استاد دانشگاه اسرائيلي "گيو" است، براي مدعوان ايراني و ديگر حاضران درباره چگونگي ايجاد رابطه ميان ايران و اسرائيل سخنراني خواهد كرد!
حضور عناصر صهيونيست و پژوهشگران اسرائيلي كه در هر روز 2 تن از آنان به ايراد سخنراني خواهند پرداخت، البته پديده نويني نيست؛ چنانكه قبلا از فعاليت يك جاسوس دانشگاهي صهيونيست در ايران تحت عنوان "ايران شناس" و در پوشش محقق "انجمن ايران شناسي فرانسه" پرده برداشت شده و فاش گرديده بود كه اين فرد "ماركوس ميشائيلز" پس از شكار چند فعال دانشگاهي و دعوت آنان به دوسالانه ايران‌شناسي مقدمات تخليه اطلاعاتي آنان را فراهم آورده است.
تيم مديريتي و سخنرانان ويژه "كنفرانس اسلامبول" هر 5 نفر عضو حلقه‌اي از ايران شناسان هستند كه "احسان يارشاطر" (فراماسونر بهايي و سردبير دايره المعارف (ايرانيكا) را به عنوان "پدر" آنان در "بنياد مطالعات ايران" مي‌شناسند، بنيادي كه رياست عاليه آن با "اشرف پهلوي" است و "احمد علي مسعود انصاري" در كتاب "پس از سقوط" با انتشار سندي فاش كرد كه CIA از دهه 1980م به واسطه "پرويز ثابتي" (مديركل امنيت داخلي ساواك) هدايت رويكردها و فعاليت‌هاي اين بنياد ايران‌شناسي را در دست دارد.
از ميان اين 5 نفر، "تورج اتابكي" رئيس "كنفرانس دوسالانه مطالعات ايراني" است و "احمد كريمي حكاك" نيز نماينده پروژه آمريكا در حوزه مطالعات ايراني شناخته مي‌شود. از 7 سال پيش "وزارت خارجه آمريكا" كمك‌هاي مالي خود را براي تأسيس "مركز مطالعات ايراني" در دانشگاه مريلند به "كريمي حكاك" اختصاص داد و ايران‌شناسان بهايي نيز به همكاري با آن پرداختند؛ اكنون اين مركز يكي از شركاي برگزاري "كنفرانس دوسالانه مطالعات ايران شناسي" در تركيه است.
"محمد توكلي طرقي" سردبير فصلنامه "ايران‌نامه" (نشريه بنياد اشرف پهلوي) كه تيرماه 1390 همايش "بهايي آزاري در ايران" را با حضور "ديان علايي" (نماينده بهائيان در سازمان ملل)، "احمد كريمي حكاك" و پژوهشگران اسرائيلي در "دانشگاه تورنتو" برگزار كرد، از ميهمانان ويژه كنفرانس اسلامبول است؛ او به همراه "علي ميرسپاسي" (از ديگر تحليلگران بنياد اشرف پهلوي و مشاور حزب مشاركت ايران) درباره چگونگي "مطالعات آكادميك در ايران" براي اساتيد ايراني سخنراني مي‌كند و مديريت پنل "سينماي بعد از انقلاب درايران" را انجام مي‌دهد.
توكلي سال 1387 در سفري بي‌سروصدا به ايران كوشيد تا اسناد و مدارك بهائيت را جمع‌آوري و از كشور خارج كند. "علي بنوعزيزي" نيز از ديگر اعضاء برجسته "بنياد اشرف پهلوي" و "فصلنامه ايران‌نامه" است كه از سال 1374 الگوي "جامعه مدني سكولار" را براي ايران پيشنهاد كرد و در مراسم ناهار روز 13 مرداد 1391 در "كنفرانس دوسالانه مطالعات ايران‌شناسي" براي حاضران درباره "اسلام و اصلاحات در خاورميانه" سخنراني مي‌كند.
در نتيجه، رياست كنفرانس و ميهمانان ويژه آن، از اعضاء حلقه‌اي تحت سيطره بهائيان هستند كه فقط با يك واسطه و توسط "بنياد اشرف پهلوي" از منابع و عوامل اطلاعاتي CIA براي عمليات‌هاي جاسوسي آكادميك محسوب مي‌شوند.
در يك دهه گذشته تكاپوهاي حلقه ايران شناسان "بنياد اشرف پهلوي" در ايران شدت گرفته است تا جايي كه وقتي يكي از همكاران "احسان يارشاطر" در تهران درگذشت، فروردين 1390 مجله‌هاي "بخارا" (به سردبيري علي دهباشي) و "مهرنامه" در ايران همزمان با "فصلنامه ايران نامه" در واشنگتن.دي.سي شماره‌اي ويژه در ستايش او منتشر كردند.
همين تعاملات سبب شده است كه "فصلنامه نگاه نو" به مديريت "علي ميرزايي" (از فعالان "حزب توده" در ابتداي انقلاب) كه با حلقه مبلغان فراماسونري و بهائيت در "راديو زمانه" همكاري و ارتباط دارد، در "كنفرانس دو سالانه مطالعات ايراني" شركت كند.
برنامه‌هاي ويژه‌اي كه حلقه ايران‌شناسان "بنياد اشرف پهلوي" براي اساتيد ايراني در كنفرانس اسلامبول پيش‌بيني كرده‌اند، حضور و سخنراني 6 پژوهشگر اسرائيلي است؛ تعامل ايران و رژيم‌صهيونيستي چنان براي برگزار‌كنندگان كنفرانس اولويت دارد كه يك پنل اختصاصي را در روز اول (12مرداد) براي آن تدارك ديده‌اند و يك ايراني-اسرائيلي به نام "اورلي رحيميان" از "دانشگاه نگو" (در فلسطين اشغالي) براي سخنراني انتخاب شده است و سپس "جوليا رابانويچ" از "دانشگاه هبرو اسرائيل" در خصوص "شعر و ادبيات ايران" سخن مي‌گويد.
"مطالعات بابي و بهايي" يكي ديگر از بخش‌هاي "كنفرانس دو سالانه مطالعات ايران شناسي" در تركيه است كه "سيامك ذبيحي مقدم" از اسرائيل در آن مقاله‌اي با عنوان "كشتار بهائيان در يزد" ارائه مي‌كند.
"ذبيحي مقدم" دانش آموخته تاريخ در دانشگاه اسرائيلي "حيفا" و از همكاران "محمد توكلي" است كه تيرماه سال گذشته نيز به دعوت وي براي سخنراني در همايش "بهايي آزاري در ايران" پيرامون "آئين بهايي و زن ايراني" به دانشگاه تورنتو رفت.
بعد از ذبيحي‌مقدم نيز 3 استاد ديگر از دانشگاه‌هاي رژيم صهيونيستي (دانشگاه هبرو و دانشگاه تل آويو) به بحث درباره "صداي شعر در نقاشي ايراني"، "زندگي بومي در ايران" و... مي‌پردازند و "عباس امانت" (استاد بهايي دانشگاه ييل) نيز در كنار آنان حضور دارد.
اما آنچه در اين ميان حائز اهميت است، غفلت دستگاه‌هاي امنيتي اطلاعاتي و همچنين بي‌توجهي وزارت علوم براي ارائه هشدارهاي لازم به اساتيد شركت‌كننده در اين نشست‌ها است؛ چراكه اگر اين نهادها بر روي محتواي كنفرانس‌هاي پيشين و بالاخص هفتمين كنفرانس مطالعاتي ايران‌شناسي تمركز مي‌داشتند، هشتمين و نهمين دوره اين نشست، بدون حضور اساتيد دانشگاهي ايراني همراه مي‌شد.
در هفتيمن كنفرانس مطالعاتي ايران شناسي كه در هتل پارك "هايت تورنتو" و تالار "روي تامسون‌هال" طي چهار روز متوالي سال 87 به سرپرستي توكلي برگزار شد، ده‌ها استاد دانشگاه و پژوهشگر ايراني و غيرايراني از سراسر جهان حضور داشتند و اين در حالي بود كه بسياري از استادان مدعو از ايران از جمله شفيعي كدكني و چند سخنران ديگر نتوانسته بودند از سفارت كانادا در تهران رواديد دريافت كنند.
در اين كنفرانس اخلاق سياسي در ايران با استفاده از تئوري‌هاي ماكياولي و هابز، مورد بررسي قرار گرفت؛ همچنين از بهائيت، جنسيت و عشق در سينماي پيش و پس از انقلاب با نمايش نمونه‌هايي از ارتباط‌هاي عاشقانه و بيان عواطف عشقي يا جنسي بررسي شد.
در اين كنفرانس فريده دياتيم (گلدين) از زنان نويسنده يهودي در تبعيد و آثارشان سخن گفت. از ديگر موضوعات مطرح شده در اين نشست "زبان‌شناسي"، "فمينيسم ايراني"، "سياست و اخلاق"، "خاطره و يادگاري تاريخي در تاريخ ايران"، "زبان سانسكريت و فرهنگ ايران"، "سياست و هنر دوران صفوي و دگرگوني‌هاي حقوقي در ايران پس از انقلاب" بود.
گفتني است هشدار رسانه‌ها باعث شده تا بيش از 40 تن از اساتيد دانشگاهي از 7 موسسه آموزشي دانشگاه اصفهان، دانشگاه الزهرا، موسسه پژوهشي حكمت و فلسفه، دانشگاه تربيت مدرس، پژوهشگاه علوم انساني و مطالعات فرهنگي، دانشگاه آزاد، دانشگاه تهران از شركت در اين كنفرانس چشم پوشي كنند.

http://www.jomhourieslami.com/1391/13910511/13910511_19_jomhori_islami_j...

دیدگاه ها

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <br>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.
  •  

 

کد امنیتی
این سوال برای آزمایش کردن شما است که آیا شما یک بیننده واقعی ( انسان ) هستید و یا یک رایانه برای ساخت اسپم .
3 + 0 =
دو عدد را جمع کنید و وارد کنید . به عنوان مثال 1+3 را باید 4 وارد کنید .