فروپاشي آل سعود آشكارتر از هميشه

موج جديد اعتراضات مردم مسلمان شرق عربستان در حالي وارد هفته سوم خود شده است كه خبرها از اوضاع آشفته و سر در گم خاندان آل سعود حكايت مي كند. البته اين آشفتگي را در حاميان غربي اين حكام مستبد به ويژه در بين مقامات آمريكا و رژيم صهيونيستي نيز مي توان ديد. ديدار برخي مقامات واشنگتن از اين كشور و نامه محرمانه اوباما به ملك عبدالله در هفته گذشته، همه از اين اضطراب و دلهره غرب درباره اوضاع و تحولات عربستان دارد؛ اوضاعي كه روزبه روز و با گسترش دامنه اعتراضات، پيچيدگي آن بيشتر مي شود، اما نكته مهم و قابل تأمل ديگري نيز در هفته گذشته در خبرهاي مربوط به اوضاع پيچيده عربستان به چشم مي خورد، نكته اي كه نشان از واقعيات پشت پرده اين كشور و خاندان آل سعود داشت. هفته نامه فلسطيني «المنار» به تازگي فاش ساخت كه تعدادي از شاهزادگان سعودي در پي گسترش موج اعتراضات مردمي عليه اين خاندان كه پس از دستگيري روحاني برجسته شيعه اين كشور انجام گرفته است، قصد فرار از اين كشور و پناهندگي به ساير كشورها را دارند. گرچه قبلاً نيز خبرهاي خروج برخي شاهزادگان سعودي از مدت ها قبل از شروع اين موج جديد اعتراضات مردمي اعلام مي شد، اما ظاهراً بحث فرار برخي شاهزادگان سعودي امروز به صورت جدي تر و ملموس تر قابل مشاهده است.

واقعيت اين است كه حكومت آل سعود در حال حاضر يكي از مستبدترين و قرون وسطايي ترين حكومت هاي موجود در جهان است كه با هيچ يك از قواعد حكومتي و دموكراسي هاي مطرح در جهان قابل توجيه نيست، به طوري كه صداي اعتراض برخي از انديشمندان و كارشناسان مسائل سياسي و بين المللي غربي را نيز در آورده است. حكومتي كه كوچك ترين حقي براي زنان خود در ساده ترين مسائل اجتماعي مثل حق رأي، رانندگي، تحصيل و... قائل نيست. حكومتي كه فاقد مجلس مردمي، قوه قضائيه و ديگر آزادي هاي مدني و سياسي است و در آنجا مسائل كشوري و حكومتي فقط با رأي مستبدانه شاه و مجلس مشورتي انتصابي از سوي او حل وفصل مي شود! و فساد اداري و مالي و... از كوچك ترين تا بزرگ ترين مراكز و نهادها و موسسات دولتي و شخصي آن را فرا گرفته و اقتصاد آن در دست خاندان فاسد آل سعود قرار دارد.

حكومتي به تمام معنا توتاليتر و ديكتاتور كه نمونه آن را در كشورهاي محدودي مي توان ديد. گرچه غربي ها و در رأس آنها آمريكا و صهيونيست ها امروز به عمد چشم خود را بر ديكتاتوري حاكمان مستبدي چون عربستان و بحرين و قطر بسته اند، اما قطعاً بايستي دير يا زود آنها نيز از شر اين حاكمان مستبد رها شوند و چنانچه بخواهند منافع خود را در اين كشورها حفظ كنند، بايستي در اولين قدم اين حاكمان مستبد را همانند مستبدان ديگر چون، مبارك، بن علي و علي عبدالله صالح و قذافي و... قرباني كنند و البته غرب به خوبي نشان داده كه طبق قاعده معروف «هزينه و فايده»خود، در موقع لزوم دست از حمايت اين خاندان مستبد خواهد كشيد و البته همين مسئله، حاكمان مستبد سعودي را نگران كرده و شايد يكي از دلايل فرار شاهزادگان سعودي از اين كشور را بتوان به عدم اعتماد اين شاهزادگان به ادامه حمايت غرب به ويژه آمريكا از ايشان دانست. واقعيات امروز جهان ديگر وجود حكومت هاي ديكتاتوري چون آل سعود و آل خليفه و آل ثاني و... را برنمي تابد و اين حاكمان مستبد بايستي مانند ساير اسلاف گذشته خود در ديگر كشورها، فرار را بر قرار ترجيح داده و از اين كشورها بگريزند و در آن روز قطعاً از آمريكا و غرب كاري برنخواهد آمد. قطعاً اين حماقت آل سعود در دستگيري عالم بزرگ شيعه شرق عربستان، همان گونه كه خود وي نيز پيش بيني كرده بود، به گسترش بيشتر اعتراضات مردمي و سقوط آل سعود خواهد انجاميد. ان شاءالله
فروپاشي آل سعود آشكارتر از هميشه/على اسماعيلى /پایگاه بصیرت/91/05/01

دیدگاه ها

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <br>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.
  •  

 

کد امنیتی
این سوال برای آزمایش کردن شما است که آیا شما یک بیننده واقعی ( انسان ) هستید و یا یک رایانه برای ساخت اسپم .
1 + 1 =
دو عدد را جمع کنید و وارد کنید . به عنوان مثال 1+3 را باید 4 وارد کنید .