فرمانده ربايندگان زوار ايراني در سوريه کيست؟

دريادار "عبدالناصر شامير" که تجربه نظامي و امنيتي خود را وامدار دانشکده علوم جنگ ارتش سوريه است، روز شنبه با هماهنگي آمريکا و دولت ترکيه، فرماندهي عمليات آدم‌ربايي را بر عهده گرفت که ربوده‌شدگان آن، 48 زائر ايراني بودند.
به گزارش گروه بين‌الملل مشرق، "عبدالناصر شامير" که جوانکي از اهالي يکي روستاي نزديک شهر "الرستن" در استان "حمص" است، روز شنبه با هماهنگي آمريکا و دولت ترکيه، فرماندهي عمليات آدم‌ربايي را بر عهده گرفت که ربوده‌شدگان آن، 48 زائر ايراني بودند.

وي تا پيش از جدايي از ارتش سوريه، در اداره امور مالي زاه تسليحات مشغول به کار بود و روز چهارشنبه سوم اسفندماه 1390 بعد از برگزاري جلسه‌اي با حضور جاسوسان ترک و چند تن از سرکردگان گروهک تروريستي موسوم به ارتش آزاد، به عضويت اين ارتش درآمد و از آنجا که در آن برهه، تمرکز جنگجويان مسلح، بر پايتخت اين کشور بود، وي را به عنوان مسؤول جمع‌آوري نيرو براي تجمع در حومه دمشق منصوب کردند.

شامير کار خود را از بخش شرقي منطقه "الغوطه" در حومه دمشق آغاز کرد و در آنجا به جذب تروريست براي ارتش آزاد پرداخت و دستمزد بالايي بابت اين فعاليت خود دريافت کرد.

آرم هنگ "البراء"

وي با گردهم‌آوردن سرکردگان چند گروهک تروريستي متفرق، گروهي جديد با عنوان هنگ "البراء" تشکيل داد که نام آن برگرفته از "البراء بن مالک" برادر "انس بن مالک" و از مبارزان صدر اسلام است که با هدف مقدس جلوه‌دادن اهداف تروريست‌ها از سوي ارتش آزاد انتخاب شد.

شامير روز شنبه گذشته به پشتيباني ده‌ها نفر از تروريست‌هاي تحت امر خود، با حمله و محاصره يک اتوبوس حامل 48 زائر ايراني که پس از زيارت وداع حرم حضرت زينب(ع) عازم فرودگاه بودند، آنها را به گروگان گرفت.

مسؤولان کشورمان اکنون در حال رايزني براي آزادسازي اين افراد هستند.

http://www.mashreghnews.ir/fa/news/144198/فرمانده-ربايندگان-زوار-ايراني-در-سوريه-کيست-عکس

دیدگاه ها

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <br>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.
  •  

 

کد امنیتی
این سوال برای آزمایش کردن شما است که آیا شما یک بیننده واقعی ( انسان ) هستید و یا یک رایانه برای ساخت اسپم .
3 + 6 =
دو عدد را جمع کنید و وارد کنید . به عنوان مثال 1+3 را باید 4 وارد کنید .