عملکرد بنی صدر در جنگ ؟ خيانت يا ندانم کاري؟

درباره عملکرد بنی صدر در جنگ دو دیدگاه وجود دارد. یکی این که او را به ندانم کاری متهم می کند و دیگری که به خیانت. نظر شما چیست؟

بنی صدر تا 14 اسفند ندانم کاری کرد ولی از 14 اسفند تا 26 خرداد که از ریاست جمهوری عزل شد خیانت کرد. چون در این مدت او با منافقین و دموکرات‌ها رسما متحد شد و جبهه‌ای علیه انقلاب درست کرد. این جا دیگر نمی‌توانیم بگوییم او ندانم کاری کرده است. چون این گروه‌ها درگیری‌شان با ایران مسلم بود و در 14 اسفند ،در سخنرانی بنی صدر اکثر از این گروه‌ها بودند که از او حمایت می‌کردند. اگر بنی صدر بعد از 14 اسفند صف خودش را از این ها جدا می‌کرد می‌توانستیم بگوییم خیانت نکرده است . امام (ره) بعد از 14 اسفند به حاج احمد آقا فرمودند کار بنی صدر تمام شد. این سخن را ایشان بعد از سخنرانی بنی صدر در آن روز بیان کرده بودند در حالی که قبل از آن از ایشان حمایت می‌کردند.

بنی صدر در عملیات هویزه به دنبال پیروزی بود. آن جا ناکارآمدی بنی صدر و سیستمش کار دستش داد.

این موضوع مهمی است تاریخ باید به کامل ترین و صادقانه ترین نحو ممکن بیان شود . ما باید هر دو مرحله زندگی بنی صدر را در نظر بگیریم. دیدن واقعیت است که به ما قابلیت درس اندوزی می دهد. بنی صدر که مجموعه‌ای از ندانم کاری، غرور و تکبر، داشت ،خیلی هم دوست داشت عملیات هویزه را با پیروزی پشت سر بگذارد و با این پیروزی، پروژه خودش را که قبضه کامل قدرت و با سرعت و سهولت بود را محقق کند. اگر واقعا او در هویزه موفق می‌شد دیگر کسی حریفش نبود. ایشان به عنوان یک قهرمان ملی در پشت جبهه قدرت عمل بالایی به دست می آورد و از این قدرت برای تسویه حساب با رقبا بهره می برد.

(خبرگزاري فارس، گفتگو با محسن رضائي فرمانده سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس ، ۰۵ مهر ۱۳۹۱ )

دیدگاه ها

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.
  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <br>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.
  •  

 

کد امنیتی
این سوال برای آزمایش کردن شما است که آیا شما یک بیننده واقعی ( انسان ) هستید و یا یک رایانه برای ساخت اسپم .
5 + 0 =
دو عدد را جمع کنید و وارد کنید . به عنوان مثال 1+3 را باید 4 وارد کنید .