راهبرد مقابله با اسلام ستيزي

وظيفه 6/1 ميليارد مسلمان و وظيفه قريب 60 دولت در كشورهاي اسلامي، نسبت به اين پروژه اسلام ستيزي چيست؟

ساخت فيلم موهن عليه مقدسات اسلامي و توهين آشكار در آن به ساحت مقدس پيامبر اعظم(ص)، خشم و غيرت ديني مسلمانان در سراسر جهان را برانگيخت. برگزاري راه پيمايي ها، صدور بيانيه ها، تجمع در برابر سفارتخانه هاي آمريكا، رژيم صهيونيستي و برخي از ديگر كشورهاي اروپايي و بعضاً حمله به سفارتخانه هاي آمريكا و رژيم صهيونيستي عمق و ابعاد خشم مقدس مسلمانان را نشان مي دهد. با يك نگاه اجمالي به سه دهه گذشته به خوبي مي توان دريافت اين قبيل اقدامات موهن بر اساس يك سياست ثابت انجام مي شود. انتشار كتاب آيات شيطاني و حمايت گسترده دولت هاي غربي و صهيونيست ها از اين كتاب، انتشار كاريكاتورهاي موهن از سوي كاريكاتوريست دانماركي و حمايت دولت هاي اروپايي از اين كاريكاتوريست و اكنون ساخت فيلم موهن به ساحت مقدس پيامبر اعظم(ص) در آمريكا، نشان مي دهد كه پشت صحنه اين قبيل رفتارها، اتاق هاي فكر متصل به نظام سلطه قرار دارد. وقتي كشيش آمريكايي آتش زننده قرآن، مورد حمايت دولت آمريكا قرار مي گيرد و همين كشيش در نقش مشاور سازنده اين فيلم موهن ايفاي نقش مي كند، بديهي است كه اين حركات و رفتارهاي زشت و ناپسند باخواست سردمداران نظام سلطه انجام مي پذيرد. در اين شرايط، سوال اصلي اين است كه وظيفه 6/1 ميليارد مسلمان و وظيفه قريب 60 دولت در كشورهاي اسلامي، نسبت به اين پروژه اسلام ستيزي چيست؟ پروژه اي كه اتاق فرمان آن، در دستان آمريكايي ها و صهيونيست ها است. بر همين اساس رهبر فرزانه انقلاب اسلامي، در پيامي كه خطاب به ملت ايران و امت اسلام صادر فرمودند، از دولت آمريكا و صهيونيسم، به عنوان متهم رديف اول در اهانت به ساحت پيامبر اسلام(ص) ياد كردند. معظم له در اين پيام تصريح فرمودند: «اگر از حلقه هاي قبلي اين زنجيره پليد يعني سلمان رشدي و كاريكاتوريست دانماركي و كشيش هاي آمريكايي آتش زننده قرآن حمايت نمي كردند و ده ها فيلم ضداسلام را در بنگاه هاي وابسته به سرمايه داران صهيونيست سفارش نمي دادند، امروز كار به اين گناه عظيم و غيرقابل بخشش نمي رسيد.»

حال كه كار به اينجا رسيده و نظام استكباري، مبارزه با اسلام را با جديت دنبال مي كند، مسلمانان بايد بپذيرند كه آمريكايي ها و صهيونيست ها و متحدان اروپايي اين جرثومه هاي فساد، با اسلام در افتاده اند و به گمان خود، مي خواهند اسلام را كه ديگر بار با انقلاب اسلامي تجديد حيات كرده، از صحنه خارج سازند. مسلمانان با فهم درست از اين صحنه، بايد به اين نكته توجه كنند كه تنها راه مبارزه با اين دشمنان خدا و دين اسلام، همان است كه حضرت امام خميني(ره) بيان فرمودند. حضرت امام(ره) با صراحت اين پيام را به دشمنان در جريان اسلام ستيزي آنان دادند كه؛ «اگر شما بخواهيد در برابر دين ما بايستيد، در برابر تمامي دنياي تان خواهيم ايستاد.»

آري اكنون جهان اسلام بايد به اين فهم برسد كه براي پايان دادن به اسلام ستيزي غرب، تنها راه، مقابله با دنياي سردمداران كاخ سفيد و ديگر متحدان او در اين مسير است. مبارزه با دنياي غرب، بايد هوشمندانه باشد. هرگز نبايد در برابر اين همه گستاخي ها، جسارت ها و اهانت ها به مقدسات اسلامي، به چند راه پيمايي، تجمع و صدور بيانيه هاي محكوميت، بسنده كرد. اين اقدامات، لازم و ضروري است، لكن كافي نيست. بايد نخبگان در جهان اسلام چاره انديشي كنند كه چگونه مي توان دنياي غربي هاي اسلام ستيز را به چالش كشيد. كنفرانس اسلامي بايد اجلاس ضروري تشكيل دهد.

رسانه هاي مستقل درجهان اسلام بايد اين مطالبه را از دولت ها در كشورهاي اسلامي داشته باشند كه براي دفاع از مقدسات اسلامي چه كنند؟ با لطف خداوند، جهان اسلام ابزارهاي فراواني براي پياده سازي راهبرد حضرت امام(ره) در دست دارد. تصور كنيد، اگر همان غيرتي كه در امت اسلامي اين روزها مشاهده مي شود، كسري از آن در ميان دولتمردان كشورهاي اسلامي بود و بر اساس اين غيرت ديني و اسلامي و در راستاي دفاع از ساحت مقدس پيامبر اعظم(ص)، فقط براي چند روز شيرهاي نفت را برروي غربي ها مي بستند، چه اتفاقي مي افتاد؟ اگر دولت هاي اسلامي بر اساس يك تصميم مشترك و به صورت جدي و عملي، بازارهاي خود را بر روي كالاهاي آمريكا و رژيم صهيونيستي ببندند و اجناس آنان را تحريم كنند، چه اتفاقي مي افتد؟ بديهي است كه در صورت روي آوردن امت اسلامي به سمت اين قبيل اقدامات هوشمندانه، آنگاه همگان ملاحظه خواهند كرد كه همين دولت هاي اروپايي براي تأمين دنياي شان چگونه در قلمروهاي جغرافيايي خود، با ستيزه كنندگان به مقدسات اسلامي برخورد خواهند كرد.
راهبرد مقابله با اسلام ستيزي /دكتر يدالله جواني /بصيرت

دیدگاه ها

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.
  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <br>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.
  •  

 

کد امنیتی
این سوال برای آزمایش کردن شما است که آیا شما یک بیننده واقعی ( انسان ) هستید و یا یک رایانه برای ساخت اسپم .
6 + 1 =
دو عدد را جمع کنید و وارد کنید . به عنوان مثال 1+3 را باید 4 وارد کنید .