دوئل ما با آمريكا و غرب

دوئل به معناي جنگ تن به تن براي تلافي اهانت و اعاده شرف و حيثيت است. در غرب پيش از قرن بيستم، رسمي رواج داشته است به نام "دوئل" كه به هنگام اوج‌گيري اختلاف‌ها و به بن‌بست رسيدن تنش‌ها اجرا مي‌شده است. دو نفر با اتفاق نظر بر سر يك قانون مبارزه، از يكديگر فاصله مي‌گرفتند و به سوي يكديگر شليك مي‌كردند. در نتيجه ممكن بود يكي از دو طرف يا هر دو، زخمي يا كشته شوند؛ اختلاف دوئلرها مي‌توانست بر سر ناموس، ايدئولوژي و يا سياست باشد؛ اما وقتي اين اختلاف به دوئل مي‌انجاميد كه ديگر بحث و مذاكره سرانجامي نمي‌يافت.
ملت ايران و امام شهيدان كه از سال 42 علم مبارزه با آمريكا را
بر افراشت تاكنون به ادب و آداب دوئل پايبند بوده‌اند اما طرف آمريكايي با آنكه از مرز آداب دوئل خارج شده همواره بازنده ادوار مختلف اين مبارزه طي پنج دهه گذشته بوده است.
ما به تلافي اهانت به غرور ملي و اعاده حيثيت و شرف خود قيام كرديم. فريادهاي امام خميني (ره) در نطق تاريخي كاپيتولاسيون اوج اين قيام و خيزش ملي را نشان مي‌دهد. ما براي حفظ ناموس خود و دفاع از اسلام و باورهاي ديني قيام كرديم. طرف مقابل فقط به منافع خود مي‌انديشيد و به هيچ گفتگويي كه طرف مقابل را به رسميت بشناسد قائل نبود. سرانجام جوانان غيور ملت ايران لانه جاسوسي آمريكا درتهران را بستند و آنها با قطع گفتگو و قطع رابطه جنگ تحميلي را راه انداختند. تروريست‌ها را در داخل تجهيز و محاصره اقتصادي را تمهيد كردند. 33 سال است ملت ما رو در رو و چهره به چهره آمريكا ايستاده است و آماده و فرز و دست به ماشه هر ضربه‌اي كه دريافت كرده پاسخ آن را بهنگام داده است.
عده‌اي در درون مردم و حاكميت اصرار داشتند كه در اين دوئل نابرابر، دولت و ملت فقط نقش يك "سيبل ثابت" را بازي كنند تا طرف هر طور خواست و از هر زاويه‌ شليك كرد تير دشمن به هدف بخورد اما علي‌رغم اين شرارت بي‌شرمانه، دولت و ملت ايران در سه دهه گذشته ايستاد و نگذاشت نتيجه دوئل به نفع دشمن تمام شود.
دشمن گاهي با ترفند حاكميت دوگانه به مصاف ما آمد اما جز اقتدار ملي و پايگاه مستحكم و قوي ولايت فقيه به عنوان اصلي‌ترين ركن حاكميت چيزي نديد.
دشمن گاهي با ترفند تفرقه قومي و مذهبي، تفرقه‌ بين نخبگان، تفرقه بين قوا و تفرقه بين مردم و بازي تعارض بين سنت و مدرنيته به ميدان آمد اما با مشت محكم اقوام و مذاهب و نخبگان و مردم و روشنفكران اصيل روبه‌رو شد. دشمن گاهي با جنگ سخت و تروريسم به ميدان آمد اما با تغيير جغرافياي سياسي و نظامي منطقه روبه‌رو شد و مجبور شد خودش با دست خودش متجاوزين به خاك عزيز ايران اسلامي را به جهنم بفرستد. دشمن گاهي با جنگ نرم و تغييرات نرم به مقابله با ملت آمد اما ديري نپاييد تمام شركاي منطقه‌اي خود را با همين جنگ نرم از دست داد. دشمن گاهي با فشار اقتصادي و ايجاد بحران اقتصادي و تحريم به سراغ ما آمد عينا همين فشار به صورت بحران و ركود در اقتصاد خودش نمود پيدا كرد و اسير جنبش ضد سرمايه‌داري وال استريت شد. هر فشار به ملت ايران عينا و حتي به طور مضاعف به خود آنها برگشت. اين يك تجربه تاريخي بزرگ است كه طي سه دهه گذشته بارها آزموده شده است و هر بار به لطف خدا با پيروزي نهايي ملت ايران همراه بوده است.
از مسائل مضحك و عجيب اين دوئل اين است كه آمريكايي‌ها و غرب در وسط معركه دوئل هم در مرحله دست به ماشه بودن و هم در مرحله شليك كه قصد جان ما را كرده‌اند، تقاضا مي‌كنند "بياييد سر ميز مذاكره بنشينيم" و چه ساده لوحند كساني كه به اين تقاضا گوش مي‌كنند و چه جاهل هستند كساني كه پاسخ مثبت مي‌دهند.
ملت ايران به رهبري شجاعانه امام خميني (ره) در اوايل دهه چهل كار بزرگ خود را شروع كرد و در كمتر از دو دهه به بزرگترين قدرت‌هاي مسلط جهاني پيروز شد و در نگاه ناباورانه مردم جهان يك حكومت جديد با فلسفه سياسي جديد در 22 بهمن سال 57 تاسيس كرد. نهالي كه در ايران اسلامي توسط ملت تحت عنوان حاكميت اسلام و قرآن غرس شد امروز قد كشيده و انوار نوراني آن جهان را روشن كرده و مايه اصلي اميد ملت‌هاي جهان شده است. دنيا در اين پنج دهه تغييرات زيادي كرده است. يك قدرت مسلط جهاني به طور كلي از صفحه روزگار حذف شد، قدرت ديگر نيز امروز در سراشيبي سقوط و فروپاشي است. قدرت ديگر مسلط جهان توليد گفتمان ندارد. قدرت سياسي و نظامي او در حال فرو كاهش است اما در عوض اسلام و انقلاب اسلامي در حال نضج و در نهايت سربلندي است. امروز سحره فرعون زمان هرچه از دستش برآمده بر زمين ريخته‌اند، فكر مي‌كنند شعبده‌بازي آنها در شبكه‌هاي ماهواره‌اي و سايت‌هاي خبري و ارتش رسانه‌اي مي‌تواند كار را پيش ببرد اما عصاي موساي ما همه آنها را بلعيده و آنها راهي جز تسليم ندارند.
عصاي صبر و بصيرت در دست موساي ما و ملت ما طي سه دهه گذشته بر همه توطئه‌ها غلبه داشته است. اگر خدا با موساي ملت ما نبود نابودي ما به دست فرعونيان زمان قطعي بود.
اگر ما با خدا باشيم خدا با ماست و تنهايمان نمي‌گذارد.
دوئل ما با غرب ادامه دارد و در دهه چهارم انقلاب وارد فاز جديدي شده است. شرط تداوم توفيق در اين مبارزه اين است كه هر كس در سرجاي خود محكم بايستد و در هنگام عمل "يك صدا" و "يك حركت" از دولت و ملت ما صادر شود.
هر ايراني با شرفي كه مواضع خانواده شهيد مظلوم مصطفي احمدي‌روشن را پس از ترور مي‌بيند و مي‌خواند بي‌اختيار حاضر است بر دستان پدر او و گوشه چادر مادر و همسرش كه نماد عفت و پاكدامني و شرف آنهاست بوسه زند. دانشگاه شريف اگر تنها همين دانشمند مسلمان و با شرف را تربيت كرده باشد بايد به خود ببالد كه در خط ملت حركت كرده است. دانشگاه‌ها و حوزه‌هاي ما پر از علما ودانشمندان بي‌ادعا، گمنام و پركاري است كه هر روز به مجد و عظمت ايران مي‌افزايند.
مزارع و كارخانجات ما مملو از انسان‌هايي است كه به پيشرفت كشور مي‌انديشند و دامن آنها از آلودگي‌هايي كه دشمن از طريق جنگ نرم در جامعه ما توليد مي‌كند پاك است.
بازار اسلامي مملو از انسان‌هاي متديني است كه فقط به سود خود نمي‌انديشند بلكه استقلال اقتصادي و ملي را آرمان خود مي‌دانند و دامن آنها از بازي‌هاي دلال مآبانه پاك است. رهبري هوشمند انقلاب چه در زمان امام (ره) وچه در زمان مقام معظم رهبري حضرت آيت‌الله العظمي امام خامنه‌اي مستظهر به پشتيباني چنين ملتي است و لذا در جنگ نابرابر با آمريكاي‌ جهانخوار هيچ‌گاه كم نياورده است.
انتخابات نهمين دوره قانونگذاري در راه است. ملت ايران با علم به توطئه‌‌هاي دشمن در اين انتخابات پس از شرارت‌هاي اهل فتنه در سال 88 حساب ويژه‌اي براي حضور در انتخابات باز كرده است.
انتخابات آينده تنها راي به يك يا چند نامزد براي ورود به خانه ملت نيست. انتخابات آينده تنها راي براي رسيدن به مطالبات قانوني نيست. انتخابات آينده ميداني براي تثبيت انقلاب و دفاع از حيثيت ملي و پاسخ‌ اهانت‌هاي آمريكا به مباني مردم‌سالاري ديني است.
حضور در انتخابات آينده يعني عبور از توطئه‌هاي نرم و سخت دشمن. حضور در انتخابات آينده يعني شكست مدل‌هاي انقلابات مخملي از نوع مدل روسي، مدل تركيه‌اي و مدل وال استريتي است.
حضور در انتخابات آينده يعني پاسخي قاطع به تحريم‌هاي نفتي و تهديدات
تو خالي نظامي.
حضور در انتخابات آينده يعني بر هم زدن تمركز دشمن‌روي فروكاهش مشاركت سياسي به منظور علامت سئوال گذاشتن بر روي مشروعيت سياسي نظام.
حضور در انتخابات يعني تجليل از دانشمندان شهيد هسته‌اي بويژه شهيد مصطفي احمدي‌روشن كه جان خود را در راه استقلال علمي كشور فدا كردند.
(محمد كاظم انبارلويي ،پايگاه جامع و تخصصي جنگ نرم ،دوشنبه ١٠ بهمن ١٣٩٠ )

دیدگاه ها

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <br>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.
  •  

 

کد امنیتی
این سوال برای آزمایش کردن شما است که آیا شما یک بیننده واقعی ( انسان ) هستید و یا یک رایانه برای ساخت اسپم .
2 + 0 =
دو عدد را جمع کنید و وارد کنید . به عنوان مثال 1+3 را باید 4 وارد کنید .