دفع آنتي تزها

پرسش و پاسخ هايي پيرامون 9 دي؟

التقاط، نفاق، دگرديسي قدرت طلبي و اشرافي گري (دنياطلبي) اين آنتي تز را شكل داده است. در بخشي از اين جريان يكي از اين عوامل و در بخش هاي ديگر تعدادي از اين عوامل قابل پيگرد است. مثلاً التقاط اين جريان...

1-اولين سوال اين است كه چه اتفاق سياسي و تاريخي مهمي در روز 9 دي رخ داد كه اين روز را در تقويم مناسبت هاي ملي و انقلابي ما جا داده است؟

در روز نهم دي ماه 1388، با حضور حماسي و خودجوش مردم، نظام جمهوري اسلامي يعني بزرگ ترين دستاورد انقلاب اسلامي، پس از هشت ماه ناپايداري و آشوب به مسير ثبات و پايداري برگشته و تلاش ضدانقلاب و بيگانگان براي براندازي نظام در برخورد با موج توفنده مردم در حمايت از نظام و رهبري متوقف شده است، چرا كه تا پيش از اين حماسه مردمي، لايه هايي از فتنه گران و حاميان بيروني آنان، استمرار فتنه را حمل بر پديد آمدن بحران مشروعيت، بحران سلطه و بحران توده اي و شكستن ساختار قدرت در نظام جمهوري اسلامي برآورد ترده بودند.

2- چه عواملي موجب شده بود كه چنين برداشتي در بين مخالفان و دشمنان انقلاب اسلامي و نظام جمهوري اسلامي شكل بگيرد؟

عوامل مختلفي در پديد آمدن اين برداشت نقش داشته كه سابقه آن به سال ها پيش بازمي گردد و در اين نمونه ها قابل مشاهده است: انشعاب در بين نيروهاي انقلاب و گرايش بخشي از آنان به ليبراليسم با ادعاي تهنه شدن تفتر انقلابي و پشيماني از وقوع انقلاب، تئوري سازي هاي به ظاهر اصلاح طلبانه عليه نظام، تهاجم تبليغاتي عليه نهادهاي محافظ و حامي نظام مانند شوراي نگهبان، صدا و سيما، سپاه و بسيج، ارتباط گيري با ضدانقلاب و اجانب از طريق كنفرانس برلين و نشست قبرس ته زمينه ائتلاف هاي شوم را فراهم ساخت.مجموعه رويكردها و اقدامات فوق، به همان ميزان كه ترديد نيروهاي خودي را به اصلاح طلبان برانگيخت، طمع دشمنان و مخالفان نظام و اميد آنها را به ا صلاح طلبان پديد آورد.پس از انتخابات بود كه اين فرايند وارد مرحله خطرناك تري شد و مواردي مثل متهم ساختن نظام به تقلب و سپس بي اعتنايي به سازوكار قانوني و اغتشاشات متعدد و اهانت به امام(ره)، اين برداشت را براي غيرخودي ها پديد آورد كه امروز آنتي تز نظام را بايد در درون نظام جست وجو كرد و تمامي امكانات را در اختيار آن قرار داد.

3- چه عواملي در پديد آمدن اين آنتي تز در درون نظام نقش داشته است ؟

اگر بخواهيم پاسخ اين سوال را خلاصه كنيم، بايد گفت: التقاط، نفاق، دگرديسي قدرت طلبي و اشرافي گري (دنياطلبي) اين آنتي تز را شكل داده است. در بخشي از اين جريان يكي از اين عوامل و در بخش هاي ديگر تعدادي از اين عوامل قابل پيگرد است. مثلاً التقاط اين جريان را از همان ابتدا رنج مي داده و گروه هايي از اين جريان زماني چپ را از مدل شوروي سابق تقليد مي كردند و پس از فروپاشي شوروي، تحت تأثير نظم نوين جهاني، جهاني سازي و منتهي شدن آخرالزمان بر ليبرال دموكراسي به ليبراليسم رو آوردند.نفاق، هم در شكل قديمي و سنتي آن و هم شكل جديد در بخشي از اين جريان قابل گمانه زني است.دگرديسي هم حاصل برخي رفت و آمدها به خارج از كشور و تحصيلات عالي بدون برخورداري از بنيه فكري ديني و انقلابي به نفي نظام ولايي انجاميد و آن را به نظام سلطاني تشبيه ترد. اين دگرديسي سبب شد ته حتي به نفي عصمت امامان شيعه و سلب تقدس از قرآن برسند و وجود امام عصر(عج) را نيز منكر شوند.قدرت طلبي و اشرافي گري نيز درد مشترك برخي از اشخاص و گروه هايي است كه تبديل به آنتي تز نظام شده اند و تصور آنان در آستانه انتخابات رياست جمهوري اين بود كه آخرين فرصت را براي تغيير روند مخالفت با اشرافي گري داشته و بايد به سرعت سيكل گردش نخبگي را به نفع خويش احيا تنند. آخر اينكه ضعف بصيرت و تنزيل خطر براندازي و يا ضربه زدن به اقتدار و امنيت نظام به دعواي انتخاباتي نيز بعضي ها را كه حتي در سطوح نخبگي و خواص بودند، به ورطه امتحان و مخلوط شدن با آنتي تزها قرار داده است.

4- نخبگان و خواص در كجاي اين واقعه يعني 9 دي قرار مي گرفتند؟

خواص و نخبگان دو گروه بودند؛ يك گروه كه در رأس آنان مقام معظم رهبري بود و به روشنگري در برابر فتنه پرداختند و اقدام آنان در راستاي جذب حداكثري و دفع حداقلي بود تا بدون نياز به برخوردهاي سخت و فيزيكي و دادن مهلت به فريب خوردگان امكان جمع كردن فتنه با هزينه پايين و جلوگيري از ريزش نيروها فراهم شود.گروه بعدي هم كساني بودند كه نتوانستند به موقع حق را تشخيص دهند و با نگاه به سابقه سران فتنه و برخي خواص همراه و با داشتن انتقاد نسبت به عملكرد و رويكرد احمدي نژاد به سكوت پرداختند و به اصحاب سكوت مشهور شدند. عده اي از اين گروه حتي فتنه را به دعواي انتخاباتي تنزيل داده و لذا انتظار داشتند، نظام با دو طرف ماجرا يكسان برخورد كند. آنها حتي در زماني ته شعله هاي فتنه به اوج هم رسيد، حرتتي به نفع نظام انجام ندادند و مهر مردودي بر تارنامه عملتردشان خورد.

5- بالاخره چه شد كه مردم تصميم گرفتند در 9 دي به خيابان ها آمده و حجت را بر فتنه گران تمام كرده و به فتنه گري پايان دهند؟

عواملي ته باعث شد مردم در روز نهم دي حضور حماسي و گسترده پيدا تنند، ناشي از موارد زير بود:

- روشنفكري هاي رهبر معظم انقلاب و عده اي از نيروهاي فكري نظام و انقلاب كه در شناخت واقعيت هاي فتنه موثر بود.

- افراطي گري هاي فتنه گران و روشن شدن ماهيت برانداز و ساختارشكني حركت آنان كه ديگر بهانه اي براي پوشش دادن اغتشاشات به عنوان نزاع انتخاباتي باقي نگذاشته بود.

- همراهي آشكار ضدانقلاب و بيگانگان با فتنه گران كه حمايت سران آمريكا و رژيم صهيونيستي و منافقين و سلطنت طلب ها هيچ ترديدي در ماهيت ضدانقلابي فتنه باقي نگذاشته بود.

- اعترافات دستگيرشدگان كه زواياي مختلفي از انحرافات و خيانت هاي فتنه گران را براي مردم آشكار كرد.

6 - چرا بايد اين روز را در تقويم ملي كشور زنده نگه داشت؟

به نظر مي رسد به چند دليل بايد اين روز را زنده نگه داشت: اول به خاطر قدرت ناشي از مردم و حفظ بنيه دفاع مردمي از نظام. دوم براي يادآوري و درس دادن به فتنه گران و منحرفان كه فكر بازتوليد فتنه را با يادآوري اين سيلي محكم از ذهن بيرون تنند. سوم براي به رخ كشيدن عمق راهبردي و پشتوانه بي بديل مردمي نظام جمهوري اسلامي و پيوند امام و امت كه استحكام و اقتدار مردمي نظام را براي دشمنان و مخالفان روشن مي كند.

منبع:دفع آنتي تزها ، رسول سنايى راد ، بصيرت، 90/10/04

دیدگاه ها

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.
  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <br>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.
  •  

 

کد امنیتی
این سوال برای آزمایش کردن شما است که آیا شما یک بیننده واقعی ( انسان ) هستید و یا یک رایانه برای ساخت اسپم .
7 + 5 =
دو عدد را جمع کنید و وارد کنید . به عنوان مثال 1+3 را باید 4 وارد کنید .