جمهوری اسلامی تقلبی

كسی به كسی گفت: چه كار می كنی؟ گفت: دارم دهل می زنم. گفت: چرا صدای دهلت در نمی آید؟ گفت: فردا صدای دهل من در می آید!

در توضیح جمهوری اسلامی تقلبی گفته شد، دشمن از ضعف ها، عملكردهای اشتباه و ناكارآمدی های سیستم برای ضربه زدن به نظام استفاده می كند.

برخی تهدیدات و نقاط ضعفی كه در زمینه فرهنگی موجب استحاله ماهیت نظام اسلامی می شود را می توان موارد زیر دانست.

- ترویج «سبك زندگی مدرن» از سوی رسانه های دولتی و خصوصی كشور

- فقر نرم افزاری در زمینه علم

- روحیه تساهل و تسامح افراطی در برخورد با منكرات و مشكلات فرهنگی

- تجمل گرایی، دنیا طلبی، اشرافیت و ثروت اندوزی

- كم توجهی مسئولین به مقوله هنر متعهد

- افزایش نابسامانی ها و بزهكاری های اجتماعی نظیر افزایش سن ازدواج، مشكلات جنسی، اعتیاد، طلاق، پرخاشگری، خودكشی، روسپی گری، سرقت، همجنس گرایی، تكدی گری و...

بخش عمده ای از موارد ذكر شده و موارد مشابه آنها ناشی از غفلت مسئولین، نخبگان و عموم مردم از آرمان های انقلاب اسلامی و توقف در كلیشه ها و چارچوب های غلط تعریف شده برای ایشان است.

برای نمونه آنگاه كه از ترویج سبك زندگی مدرن و یا دمیدن روح اشرافیت و تجمل گرایی در میان آحاد مردم و مسئولین كشور سخن گفته می شود، واكاوی اجمالی دهه دوم و سوم انقلاب اسلامی نشان می دهد كه اشتباهات راهبردی دستگاه های تبلیغاتی كشور و به طور خاص سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی و همچنین متولیان اجرایی كشور در دوران دولت های كارگزاران و جریان موسوم به اصلاحات منجر به كمرنگ شدن ارزش های اصیل اسلامی چون قناعت، ساده زیستی و انحراف از سبك زندگی اسلامی به سوی سبك زندگی مدرن شده است.

امری كه بارها و بارها در سخنان حضرت امام(ره) و مقام معظم رهبری اشاره شده است و رهبر انقلاب به طور مشخص در دیدار تاریخی خود با مسئولان و دست اندركاران رسانه ملی فرمودند:

«در كنار این كه دغدغه رسیدگی به عدالت اجتماعی و رسیدگی به فقرا را شما دامن می زنید، زندگی اشرافی و تجملاتی پوچ و بیهوده را هم تخریب كنید؛ این زندگی واقعاً درخور تخریب است. زندگی تجملاتی نباید به هیچ وجه ترویج بشود، بلكه باید تخریب بشود؛ باید نقطه ی منفی به حساب بیاید. چرا بیخود تجمل گرایی رواج پیدا كند؟ حالا یك نفر دلش می خواهد متجمل باشد، چرا ما باید آن را ترویج كنیم؟ توجه بكنید كه ما به فقر باید عزت نفس و حس مناعت بدهیم؛ به غنی بایستی كمك به فقیر را تعلیم بدهیم. به هرحال، در كل زندگی جامعه، بایستی الگوسازی از زندگی اشرافی و تجملاتی نكنیم.»

جنگ نرم پدیده ای آرام و زمان بر است و در صورتی كه به موقع در قبال آن موضع درستی گرفته نشود ممكن است سال ها بعد نتایج آن بروز یابد، جمهوری اسلامی ایران از سال های پس از انقلاب اسلامی با روش های گوناگون هدف حملات فرهنگی یا همان شبیخون فرهنگی قرار گرفته است. اگر سی سال شبیخون فرهنگی را بی پاسخ گذاشته باشیم، یا موضع درست و به موقعی درقبال آن نگرفته باشیم، ممكن است لازم باشد به همان میزان و حتی بیشتر برای رفع اثرات آن شبیخون و حمله فرهنگی وقت صرف كرد و این یك خسران برای نظام اسلامی خواهد بود.

اینجاست كه مشخص می شود تذكرات مكرر رهبر معظم انقلاب در راستای تهاجم و شبیخون فرهنگی در راستای بیداری مردم و مسئولان و برای جلوگیری از اثرات مخرب تهاجم فرهنگی بوده است. امری كه متاسفانه توسط دولت مردان آنچنانكه باید مورد توجه قرار نگرفته و بالتبع مردم نیز هرچند بهتر از مسئولان عمل كرده اند، اما در حد لازم نبوده است. البته یكی از دلایل غفلت مردم از آرمان ها و ارزش ها نیز همان است كه پیشتر ذكر شد یعنی ترویج سبك زندگی و معیارهای غربی به جای سبك و معیار اسلامی.

* اگر نسبت به تهاجم فرهنگی بیدار نباشید دیگر قابل علاج نیست!

رهبر معظم انقلاب درباره اثر تهاجم فرهنگی فرمودند: «من بارها گفته ام كه عده ای، وقتی در خیابان نگاه می كنند و زنانی را می بینند كه حجابشان قدری ناجور است، دلشان خون می شود. بله؛ این كار بدی است، اما كار بد اصلی این نیست. كار بد اصلی آن است كه شما در كوچه و خیابان نمی بینید!

كسی به كسی گفت: چه كار می كنی؟ گفت: دارم دهل می زنم. گفت: چرا صدای دهلت در نمی آید؟ گفت: فردا صدای دهل من در می آید!

صدای فرو ریختن ایمان و اعتقاد ناشی از تهاجم پنهانی و زیركی دشمن – اگر شما ملت و عناصر فرهنگی بیدار نباشید – خدای نخواسته، آن وقتی در می آید كه دیگر قابل علاج نیست!» (بیانات رهبر معظم انقلاب - ۱۳۷۱/۵/۲۱)

اگر اكنون جامعه ما با مشكلات فرهنگی مواجه است، نتیجه عدم موضع گیری درست و به موقع در قبال تهاجم فرهنگی یا به عبارت بهتر جنگ نرم دشمن است. لذا لازم است نهادها و دستگاه های مرتبط با مسائل فرهنگی دقت و سرعت عمل مناسبی را در مقابله با حملات فرهنگی دشمنان اتخاذ نمایند.

منبع: فرهنگ نیوز

دیدگاه ها

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <br>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.
  •  

 

کد امنیتی
این سوال برای آزمایش کردن شما است که آیا شما یک بیننده واقعی ( انسان ) هستید و یا یک رایانه برای ساخت اسپم .
7 + 6 =
دو عدد را جمع کنید و وارد کنید . به عنوان مثال 1+3 را باید 4 وارد کنید .