جدي بودن تهديدات نظامي؟!

تهديدات نظامي آمريکا و انگليس و اسرائيل تا چه اندازه جدي است؟

با توجه به واقعيت هايي نظير بحرانهاي متعدد آمريكا، حساسيت منطقه خليج فارس، غير قابل كنترل بودن دامنه جنگ، آسيب پذيري شديد اسرائيل، گستره وسيع جغرافيايي و انساني كشور، پشتوانه عظيم نظام اسلامي در داخل و ملت هاي منطقه و جهان، توانايي بسيار زياد و متنوع ايران در تهاجم به اهداف نظامي ومنافع امريكا در سطح منطقه و جهان، بستن تنگه هرمز و پيامد امنيتي، سياسي، اقتصادي و... براي غرب، احتمال تهاجم نظامي آمريكا چيزي نزديك به صفر است.وهمانطور كه رهبري فرمودند ملت ايران نه فقط با تهاجم بلكه با تهديد هم قاطعانه برخورد مي‌كند.
(http://www.shafaf.ir/fa/pages/?cid=84021)
تلويزيون بي بي سي فارسي در هفته گذشته و پيش از انتشار رسمي گزارش آژانس انرژي اتمي در برنامه «نوبت شما»ي خود سعي بسياري كرد تا بحث حمله نظامي به ايران را برجسته و جدي نشان دهد و ترس واهي اي به مخاطبان ايراني خود القا كند. البته پس از تماس هاي انتقادي و اعتراض شديد بسياري از ايراني ها به اين برنامه، بي بي سي مجبور به عقب نشيني شده و خود نيز بر توخالي بودن اين تهديدات اذعان كرد.

نكته جالب ديگر در اين برنامه، اعترافات «ريچارد وايتز» مدير «مركز تحليل سياسي نظامي بنياد هادسون» و مشاور سابق پنتاگون بود. وي درباره تهديدات نظامي آمريكا و رژيم صهيونيستي عليه ايران گفت: «اولاً شكست نظامي ايران غيرممكن و يا حداقل بسيار سخت به نظر مي رسد. ثانياً اين كار اين خطر را دارد كه حس مثبت مخالفان حكومت ايران به آمريكا را به ضديت تبديل كنيم. بنابراين فكر نمي كنم گزينه تهاجم نظامي امكان داشته باشد.» ايشان در همين برنامه تلويحاً نيز به حمايت اكثريت مردم ايران از حكومت كشورشان اذعان مي كند. البته اين اعتراف به توخالي بودن تهديدات عليه ايران، فقط به مقامات و رسانه هاي آمريكايي و انگليسي محدود نشد و حتي نتانياهو (نخست وزير رژيم صهيونيستي) نيز اين تهديدات را كه مدت ها بود رسانه هاي غربي و صهيونيستي به آن دامن مي زدند را هذيان گويي(!) ناميد و كلاً بحث حمله نظامي به ايران را رد كرد.بايد گفت، حتي اگر رسانه ها و سران آمريكايي و صهيونيستي هم بر توخالي بودن اين تهديدات اذعان نمي كردند، باز هم از منظر ايرانيان و سران نظام، اين تهديدات، جز جنگ رواني و حربه تبليغاتي بيش نيست؛ چراكه مردم ايران سال هاي سال است كه با اين ادبيات خالي بندي غرب آشنايي داشته و هيچ گاه نيز آن را باور نكرده اند. در عين حالي كه نظام اسلامي همواره آمادگي دفاعي خود را حفظ كرده و هر روز نيز در ارتقاي آن كوشيده است. از طرفي، اين تهديدات را ناشي از ترس غرب مي داند و صد البته، دلايلي نيز بر صحت اين نظر وجود دارد كه به برخي از آنان مي پردازيم:

1- مسبوق به سابقه و تكراري بودن اين تهديدات

همان گونه كه اشاره شد تهديدات آمريكا و رژيم صهيونيستي مطلب جديدي نيست و غربي ها بارها و بارها و در موقعيت هاي مختلف، حتي زمان حمله به ايران را نيز اعلام مي كردند! اما هيچ گاه عملي نشد؛ از اين رو، امروز ديگر اين مسئله به يك سناريوي تكراري و بي خاصيت تبديل شده كه به دليل تكرار زياد آن، تهوع آور و كسل كننده شده است و حتي خود غربي ها نيز ديگر به آن اعتقادي نداشته و آن را در راستاي جنگ رواني غرب عليه ايران مي دانند.

2- مشكل حاد اقتصادي و مالي غرب

نكته ديگر كه توخالي بودن اين تهديدات را اثبات مي كند، گرفتاري كشورهاي غربي و رژيم صهيونيستي در مشكلات داخلي و اقتصادي و مالي آنان است. غرب آنقدر با مشكلات مالي و اقتصادي و و اعتراضات مردمي خود درگير است كه ديگر حاضر نيست هزينه جنگي ديگر را بپردازد، آن هم جنگي كه نه به سادگي دو جنگ افغانستان و عراق است و نه اميدي به كمترين دستاوردي در آن وجود دارد.

3- تجربه جنگ هاي اخير آمريكا و رژيم صهيونيستي

تجربه جنگ هاي آمريكا و غرب در افغانستان و عراق و رژيم صهيونيستي در جنگ 33 روزه لبنان و 22 روزه غزه، بر همگان حد نهايي توانايي غرب و رژيم صهيونيستي را در رويارويي هاي احتمالي شان با ايران نشان داد. وقتي آمريكا و رژيم صهيونيستي كه مدعي برتري هاي نظامي در جهان هستند، در اين جنگ هاي كوچك و بدون حريف، نتوانستند به اهداف خود برسند، چگونه مي توانند با ايراني بجنگند كه زمين جنگ را او مشخص خواهد كرد و توانايي آن تا حدي است كه مي تواند در هر نقطه از جهان، منافع غرب و رژيم صهيونيستي را با خطر و چالش جدي مواجه سازد. خروج خفت بار امروز آمريكا از عراق و حقارت ذليلانه رژيم صهيونيستي در برابر گروه كوچكي چون حماس و حزب الله و مشكلات حاد داخلي و اقتصادي آنان، همگي گواهي بر اين نكته است كه هر گونه حمله به كشور بزرگ و قدرتمندي چون ايران، پاياني هميشگي بر هژموني و فروپاشي آمريكا در جهان و همچنين نابودي اسرائيل براي هميشه خواهد بود. ولي اي كاش غرب و صهيونيست ها اين حماقت را مي كردند!
(بصيرت،90/08/26 )

دیدگاه ها

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.
  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <br>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.
  •  

 

کد امنیتی
این سوال برای آزمایش کردن شما است که آیا شما یک بیننده واقعی ( انسان ) هستید و یا یک رایانه برای ساخت اسپم .
1 + 0 =
دو عدد را جمع کنید و وارد کنید . به عنوان مثال 1+3 را باید 4 وارد کنید .