تشدید موج بیداری اسلامی در اردن

تشدید موج بیداری اسلامی در اردن

موج بیداری اسلامی در اردن با حضور گسترده شهروندان در مناطق مختلف این کشور و حواشی مربوط به فرار سفیر رژیم صهیونیستی از این کشور شدت یافت.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خاورمیانه به نقل از الاهرام، تظاهرات گسترده اردنی ها در مقابل سفارت رژیم صهیونیستی در امان و تاکید بر لزوم قطع روابط دولت اردن با رژیم صهیونیستی نقطه عطفی در روند بیداری اسلامی طی ماههای اخیر در این کشور محسوب می شود. با توجه به اعتراضات گسترده اردنی ها در مقابل سفارت رژیم صهیونیستی، سران تل آویو با توجه به نگرانی از تکرار حادثه مصر در اردن ، سفیر و دیپلمات های خود در امان را از این کشور خارج کردند اما بازگشت مجدد سفیر این رژیم به اردن، زمینه برگزاری تظاهرات گسترده اردنی ها را مجددا فراهم ساخت. شهروندان اردنی با حضور در میادین اصلی امان اقدام به برگزاری راهپیمائی علیه سیاست های پادشاه اردن کردند. معترضان پلاکاردهای بزرگی را حمل می کردند که روی آن ها خواسته یک ملت مبتنی بر انحلال پارلمان و اصلاح قانونی اساسی درج شده بود. در شهر "السلط" در شمال امان نیز تعداد قابل توجهی از شهروندان اردنی تحصن کرده و خواستار انجام اصلاحات اساسی در این کشور شدند. شرکت کنندگان در تظاهرات، با آتش زدن پرچم رژیم صهیونیستی و آمریکا، بر ضرورت تعطیلی دائم سفارتخانه های رژیم صهیونیستی و آمریکا تاکید کردند. از سوی دیگر ائتلاف جوانان اردنی نیز خواستار پذیرش خواسته های ملت از جانب دولت اردن شدند. در بیانیه ای که توسط ائتلاف جوانان اردنی منتشر شده به پادشاه اردن هشدار داده شده است که ادامه وضعیت کنونی، در نهایت، به نابودی پایه و اساس پادشاهی اردن منجر خواهد شد.
بیداری اسلامی در منطقه خاورمیانه اردن را نیز درنوردیده است و ملت اردن خواستار مبارزه با فساد و سقوط کابینه این کشور هستند. اردنی ها بارها اعلام کرده اند که پارلمان این کشور باید منحل شده و سرنوشت این کشور در دستان ملت قرار گیرد. یکی دیگر از مواردی که بخش اعظم خواسته های معترضان در اردن را تشکیل داده، قطع کامل روابط با رژیم صهیونیستی و تعطیلی سفارتخانه های این رژیم و آمریکا در اردن است.

http://menanews.ir/vdcicuay2t1av.bct.html

Tags:

دیدگاه ها

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.
  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <br>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.
  •  

 

کد امنیتی
این سوال برای آزمایش کردن شما است که آیا شما یک بیننده واقعی ( انسان ) هستید و یا یک رایانه برای ساخت اسپم .
1 + 1 =
دو عدد را جمع کنید و وارد کنید . به عنوان مثال 1+3 را باید 4 وارد کنید .