ترورها عليه حضرت امام؟

در طول دوران پس از انقلاب چند مرتبه و توسط چه افراد و گروههايي تلاش براي ترور امام خميني صورت گرفت؟ اگر ممكن است در مورد هر يك به صورت مختصر توضيح بفرماييد.

پرسشگر محترم، در اين مورد منابع متعدد حدود شش مورد از اقدامات دشمنان براي ترور امام را بر شمرده اند كه ما نيز با استناد به همان منابع عيناً خدمتتان تقديم مي كنيم.

مورد نخست مربوط به هنگامي است كه يك گروه بازرگاني براي ديدار با حضرت امام(ره) به نجف رفته بودند و قصد داشتند قندهاي حاوي سيانور را به صورت نامحسوس در پوشش خوراكي‌هاي منزل امام به خورد ايشان بدهند كه رهبر فقيد انقلاب، به دليل كسالت با آنها ديدار نكرده و اين توطئه خنثي مي‌شود.

مورد دوم، مربوط به زماني است كه حضرت امام در پاريس اقامت داشتند كه نقشه ترور ايشان توسط پليس فرانسه كشف و خنثي مي‌شود.

مورد سوم هنگامي رخ داد كه يك گروه تحت پوشش دولت فرانسه، قصد داشتند هواپيماي حامل حضرت امام را مورد حمله قرار دهند كه به دليل حضور 150 خبرنگار خارجي در كنار امام، اين توطئه نيز نقش بر آب مي‌شود.

مورد چهارم در مسير حركت امام به سمت بهشت زهرا(س) بود كه به دليل انحراف مسير حركت توسط مردم، اين مورد ترور نيز ناكام ماند.

و پنجمين مورد سوءقصد به جان بنيانگذار انقلاب، مربوط به هنگامي است كه گروهي در همان روزهاي ابتداي انقلاب با خلبان بالگرد امام هماهنگ كرده بود كه وقتي ايشان در بالگرد مي‌نشينند، با بي‌سيم بالگرد آنها را رديابي كنند كه امام به محض نشستن در بالگرد، به خلبان مي‌گويند بي‌سيم خود را خاموش كند و اين توطئه نيز نقش بر آب مي‌شود.

مورد ششم اقدام صادق قطب‌زاده به سوءقصد به جان امام راحل(ره) كه با دستگيري تمامي عوامل و اعترافات آنها نقش بر آب شد. تفصيل اين مورد را ميتوانيد در http://www.tabnak.ir/fa/pages/?cid=121033 مشاهده فرماييد. [1]

دیدگاه ها

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.
  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <br>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.
  •  

 

کد امنیتی
این سوال برای آزمایش کردن شما است که آیا شما یک بیننده واقعی ( انسان ) هستید و یا یک رایانه برای ساخت اسپم .
2 + 0 =
دو عدد را جمع کنید و وارد کنید . به عنوان مثال 1+3 را باید 4 وارد کنید .