ایران در جنگ‌های اخیر خود بدون شلیک یک گلوله پیروز شده است

رابرت فیسک با اشاره به پیروزی ایران در عراق اذعان کرد که ایران بدون شلیک یک گلوله جنگ‌های اخیر خود را برده است و اکنون این متحدین عرب غرب در خاورمیانه هستند که از هراس به خود می‌لرزند.
به گزارش فارس به نقل از پایگاه تحلیلی خانه شفاف‌سازی اطلاعات، رابرت فیسک، مقاله‌نویس و از مدیران مشهور روزنامه انگلیسی ایندیپندنت در مقاله‌ای به بررسی ادعاهای ضدایرانی غرب پرداخت و با رویکردی تاریخی نوشت: شیمون پرز، شخصی که اکنون رئیس رژیم اسرائیل است در سال 1996 یعنی شانزده سال پیش مدعی بود که ایران سلاح اتمی می‌سازد. بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر کنونی این رژیم نیز در سال 1992 گفته بود که ایران تا سال 1999 به سلاح هسته‌ای دست می‌یابد که اکنون ۱۳ سال از آن تاریخ می‌گذرد و چنین اتفاقی نیفتاده است.

بنابراین گزارش، فیسک با اشاره به حمایت غرب از رژیم بعث عراق در هشت سال تجاوز به ایران نوشت: نیروگاه بوشهر در زمان حکومت شاه سابق بر ایران بنیان گذاشته شد، آن هم توسط شرکت آلمانی زیمنس و نه روس‌ها و در ضمن این شاه بود که می‌گفت می‌خواهد سلاح هسته‌ای دست پیدا کند، چون شوروی و آمریکا چنین سلاحی را در اختیار دارند. وی تصریح کرده است که این طرح در زمان جمهوری اسلامی متوقف شد.

این تحلیلگر انگلیسی با بیان تحریفی که در تاریخ صورت گرفته است، افزود: انگار این واقعیات از صفحات تاریخ پاک شده‌اند. انگار جمهوری اسلامی دست به ساخت سلاح اتمی زده و اسرائیل می‌خواهد برای امنیت غرب و حفظ دموکراسی آن را از بین ببرد!

در بیان این داستان 300 کلاهک هسته‌ای اسرائیل فراموش شده و همچنین اشغالگری رژیم اسرائیل در سرزمین فلسطین فراموش می‌شود.

فیسک در پایان مقاله خود با اشاره به پیروزی‌های کسب شده توسط ایران در عراق تصریح کرد که ایران جنگ‌های اخیر خود را بدون حتی شلیک یک گلوله با پیروزی پشت سر گذاشته است و متحدین عرب غرب در خاورمیانه از هراس قدرت انقلابی ایران به خود می‌لرزند.

دیدگاه ها

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <br>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.
  •  

 

کد امنیتی
این سوال برای آزمایش کردن شما است که آیا شما یک بیننده واقعی ( انسان ) هستید و یا یک رایانه برای ساخت اسپم .
8 + 4 =
دو عدد را جمع کنید و وارد کنید . به عنوان مثال 1+3 را باید 4 وارد کنید .