اهداف اصلی تحریم ایران؟

اهداف اصلی تحریم ایران توسط غرب؟

روزنامه واشنگتن پست به نقل از یک مقام رسمی ارشد آمریکا اعتراف کرد که هدف دولت اوباما در اعمال تحریم‌ها علیه ایران تضعیف نظام این کشور از طریق تحریک و برانگيختن نارضایتی عمومی در ایران بوده است.

به گزارش آنتی وار، این روزنامه آمریکایی اذعان کرد که تلاش آمریکا برای اعمال تحریم های یکجانبه علیه ایران برای ایجاد نارضایتی عمومی و دست کشیدن از نظام ایران صورت می گیرد.

روزنامه واشنگتن پست پیشتر در مطلبی به نقل از یک مقام رسمی آمریکا نوشته بود که؛ هدف تحریم‌ها علیه ایران تغییر نظام این کشور است که این امر نشان می دهد واشنگتن از دیپلماسی دست کشیده است و در راستای جنگ اقتصادی گام برمی دارد. این مقام نامشخص آمریکایی در این روزنامه ادامه داده؛ "هدف این تحریم‌ها ایجاد نفرت و نارضایتی در خیابانهای ایران بوده است." این به معنای دخالت آشکار آمریکا در امور ایران با هدف رسیدن به اهدافش در خاورمیانه است.

اعمال تحریم های جدیدس از چندین دور تحریم علیه ایران، نشان می دهد تحریم های گذشته اعمال شده علیه ایران توسط غرب ناکام بوده است و این در حالی است که آمریکا و هم‌پیمانانش بدون ارائه شواهد و مدارک مستند ایران را به داشتن برنامه هسته‌ای نظامی متهم کرده‌اند. اما حتی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نیز برعدم انحراف برنامه هسته‌ای ایران تاکید کرده است. مشخص است که واشنگتن و برخی کشورهای غربی با اعمال تحریم‌ها چه اهدافی را دنبال می‌کنند.

پیش از این دولتهای آمریکا تلاش‌های فراوانی را برای تغییر نظام در ایران انجام داده بودند. در زمان دولت قبلي آمريكا جورج بوش رئیس جمهور اين كشور بودجه‌ای را از سوی کنگره برای حمایت از گروههای ضد دولتی در راستای تضعیف نظام ایران دریافت کرده بود. دولت اوباما نیز اخیرا طرحی را تایید کرد که به موجب آن اقدامات خرابکارانه آمریکا در ایران ادامه خواهد یافت. براساس این طرح دولت اوباما به گروههای مخالف برای انجام اقدامات تروریستی و همچنین تضعیف نظام ایران کمک می کند. سالهاست که اقدامات خرابکارانه مخفیانه آمریکا علیه ایران از جمله تروریسم سایبری و ترور در دستور کار دولت‌های واشنگتن بوده است.

واشنگتن تلاش می‌کند با اعمال تحریم‌ها باعث شود تا سطح نارضایتی عمومی در ایران بیشتر شود اما این موضوع اثبات شده است که رضایت مردم ایران از حکومت تابع تحریم های پیاپی آمریکا و غرب علیه ایران نیست. واشنگتن پست به نقل از این مقام ارشد دولت امریکا اعتراف کرد که هدف تحریم‌ها این است که ایرانی‌ها علیه دولت‌شان بایستند.

یک مقام دیگر آمریکا به واشنگتن پست گفت که هدف تحریم‌ها تغییر نظام در ایران نیست بلکه اعمال فشار به دولت ایران برای کنار گذاشتن برنامه هسته‌ای است. اما این سوال مطرح است که با توجه به اینکه برنامه هسته‌ای ایران صلح‌آمیز بوده و هیچ مدرکی دال بر اینکه ایران در حال سلاح هسته‌ای است، وجود نداشته چرا غرب به دنبال تحریم‌های شدیدتر علیه ایران است؟ این مقام اطلاعاتی آمریکا به واشنگتن پست گفت: ایرانی‌ها در حال ساخت سلاح هسته‌ای نیستند اما ما فکر می کنیم که آنها در حال بررسي ساخت سلاح هسته‌ای هستند. سوال اینجاست که آیا حدس آمریکا برای اعمال فشار بر ضد ایران کافی است؟!(http://www.alef.ir/vdcdxn0f5yt0so6.2a2y.html?139427)

دیدگاه ها

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.
  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <br>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.
  •  

 

کد امنیتی
این سوال برای آزمایش کردن شما است که آیا شما یک بیننده واقعی ( انسان ) هستید و یا یک رایانه برای ساخت اسپم .
16 + 1 =
دو عدد را جمع کنید و وارد کنید . به عنوان مثال 1+3 را باید 4 وارد کنید .