ارتباط ولي فقيه با امام زمان (عج)

آيا حديث يا روايتي يا اعتقاد اسلامي در اين زمينه وجود دارد كه ولي فقيه با امام زمان(عج) در ارتباط است يا امام (عج)، ولي و امتش را كمك مي كند؟

در مورد ارتباط ولي فقيه با امام زمان(عج) در عصر غيبت كبري, خير حديث و روايثي نبوده و ادعايي هم وجود ندارد. البته ارتباط با وجود مقدس ولي عصر (عج) فقط از زواية‌ مسائل رابطه شخصي مطرح نيست. در عالم تكويني، او واسطة فيض الاهي و باب خدا است. دعا و عنايت خاصّ حضرت به شيعيان، چه در رفع مشكلات،‌ چه در دفع بلايا و چه در قضاي حوايج، گره گشا است . و قطعآ شامل ولي فقيه جامع الشرايطي که به نيابت از ايشان در صدد اجراي احکام الهي است و وظيف هدايت و رهبري جامعه اسلامي را بر عهده دارد ، مي شود . چنانکه در توقيع امام زمان عليه السلام به مرجع بزرگ آيت الله العظمي سيد ابوالحسن اصفهاني چنين آمده : « ارخص نفسك و اجعل مجلسك في الدهليز و اقض حوائج الناس نحن ننصرك . » يعني ؛ فروتني پيشه كن و در دهليز خانه ات بنشين (در دسترس مردم باش ) و حاجات و نيازهاي مردم را برآورده ساز ما ياريت مي كنيم .»( كلمة الامام المهدي نوشته علامه شهيد سيد حسن شيرازي ، تهران نشر آفاق ص 565.)
هنگامي كه خداوند تعالي، بنده اي را براي رهبري و تدبيركارديگر بندگانش برمي گزيند، به او سينه اي گشاده مي بخشد و درقلبش چشمه هاي حكمت را به امانت مي سپارد و دانش را به گونه‏اي خاص، به او الهام مي كند. و اين خود وعده حتمي الهي است که در آيات متعدد قرآن مورد تأکيد قرار گرفته : «من يتق الله يجعل له مخرجاً» (سوره طلاق، آيه‏2) ؛ «والذين جاهدو فينا لنهدينهم سبلنا و ان الله لمع المحسنين» (عنکبوت 69) يا «ان تنصروالله ينصرکم و يثبت اقدامکم » و... ، که در زمان معاصر و در حوادث و بحرانهاي سهمگين مربوط به انقلاب اسلامي ، دفاع مقدس و توطئه هاي مختلف دشمنان ، شاهد هدايت ، نصرت و ياري الهي از رهبري و جامعه اسلامي مي باشيم .